امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹

تعیین ساعات بازگشایی حرم مطهر رضوی به استان واگذار شد

خرداد: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با موافقت رییس جمهوری از امروز دهم خرداد تصمیم‌گیری درباره ساعات بازگشایی صحن‌های حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) به ستاد استانی مقابله با کرونا در خراسان رضوی واگذار شد.

به گزارش خرداد به نقل از استانداری خراسان رضوی، سعید نمکی در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا خراسان‌رضوی افزود: البته تاکید داریم که حتما فاصله‌گذاری اجتماعی در هرگونه تصمیم گیری در خصوص ساعات بازگشایی حرم مطهر رعایت شود.

وی همچنین در حاشیه این جلسه گفت: استاندار خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی یکی از بهترین، دل‌سوزترین و فهیم‌ترین استانداران کشور است و با اطمینان می‌گویم که نمره عملکرد ستاد مقابله با ویروس کرونا خراسان‌رضوی ۲۰ بوده است.

وزیر بهداشت همچنین امروز در حاشیه دیدار با تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا شنیدیم که زوار محترم حرم مطهر رضوی به دلیل گرمای هوا با مشکل مواجه هستند لذا از رییس جمهوری خواهش کردم به مشهد مشرف شوم و از نزدیک مسایل را ببینم و با استاندار خراسان رضوی و تولیت آستان قدس رضوی مسایل را جمع بندی کنیم تا سهل‌ترین و مناسب‌ترین شیوه برای به حداقل رساندن آلودگی و انتقال ویروس تهیه شود.

نمکی ضمن رد بازگشایی رواق‌های حرم مطهر رضوی افزود: استفاده از ظرفیت صحن حرم مطهر رضوی برای زیارت حداقلی مردم باید به گونه‌ای مدیریت شود که بهره‌برداری معنوی به بهترین شکل انجام گردد و کمترین آسیب روحی، روانی و جسمی متوجه مردم گردد.

وزیر بهداشت در سفر یک روزه به خراسان رضوی علاوه بر دیدار با استاندار و تولیت آستان قدس رضوی درباره تمهیدات لازم برای مهار و مقابله با ویروس کرونا همزمان با بازگشایی صحن‌های حرم مطهر رضوی گفتگو و تبادل نظر کرد.
درهای حرم مطهر رضوی ۲۴ اسفند پارسال در پی مصوبه ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا بسته شد و ششم خرداد ماه امسال صحن‌های حرم مطهر امام هشتم (ع) به روی زائران بازگشایی گردید.
براساس آمار رسمی تاکنون ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به هفت هزار و ٧٣۴ نفر رسیده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی