امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۱۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹

زمان قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده سایپا مشخص شد

خرداد: مدیرعامل گروه سایپا از اجرای فرآیند قرعه‌کشی طرح فروش فوق‌العاده محصولات گروه خودروسازی سایپا در روز یکشنبه ۱۸ خردادماه خبر داد.

به گزارش خرداد به نقل از سایپا نیوز ،سید جواد سلیمانی درباره اجرای طرح فروش فوق‌العاده خودرو، گفت: ثبت‌نام و انتخاب محصولات در این طرح تا ۱۴ خردادماه به صورت ۲۴ساعته ادامه خواهد داشت و پس از آن سایت برای انطباق اطلاعات ارایه شده توسط متقاضیان با سایر نهاد‌ها بسته خواهد شد.

 سلیمانی با بیان اینکه صحت‌سنجی و راستی‌آزمایی اطلاعات و بررسی محدودیت‌های اعمال شده برای کاهش واسطه‌گری و ایجاد نظام توزیع عادلانه، در فاصله روز پانزدهم تا هجدهم خردادماه انجام خواهد شد، افزود: متقاضیانی که حائز شرایط باشند و اطلاعات ارائه شده آن‌ها با بانک اطلاعاتی سایر دستگاه‌های حاکمیتی همخوانی داشته باشد در قرعه‌کشی روز ۱۸ خردادماه حضور خواهند داشت.

مدیرعامل گروه سایپا اظهارداشت: قرعه‌کشی برای تخصیص ۱۰ هزار دستگاه از ۷ مدل خودرو گروه خودروسازی سایپا با حضور نمایندگانِ وزارت صنعت، معدن و تجارت، دادستانی کل کشور و دادستانی تهران، سازمان بازرسی کل کشور، مرکز ملی رقابت و سایر نهاد‌های نظارتی و نیز با پوشش تصویری رسانه ملی برگزار خواهد شد.

مدیرعامل گروه سایپا خاطرنشان کرد: اسامی منتخبین این طرح فروش پس از پایان قرعه‌کشی و تایید نهاد‌های نظارتی به صورت عمومی منتشر خواهد شد و متقاضیان محترم ۴۸ ساعت فرصت دارند تا نسبت به واریز وجه خودرو‌های انتخابی خود اقدام کنند.

سلیمانی از آغاز عرضه ۳۰ هزار محصول دیگر سایپا در قالب طرح پیش‌فروش خبر داد و افزود: پس از انجام قرعه کشی طرح فروش فوق‌العاده، عرضه ۳۰ هزار دستگاه دیگر را در قالب طرح پیش‌فروش آغاز خواهیم کرد.

وی گفت: اطلاعات تکمیلی پیش فروش خودرو روز شنبه ۱۷ خردادماه اعلام می‌شود.
 

در طرح فروش فوق العاده؛ خرید کدام خودرو سایپا به‌صرفه‌تر است؟

تیبا؛ ۲۷ درصد زیر قیمت بازار

تیبا در طرح فروش فوق العاده سایپا با قیمت مصوب ۵۴ میلیون و ۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود. در طرح‌های قبلی قیمت مصوب تیبا صندوق‌دار حدود ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می‌شد که این رقم اخیرا ۱۱ میلیون افزایش داشته. بازاری‌ها تیبا صندوق‌دار را حدود ۷۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کنند و این یعنی خرید خودرو از کارخانه ۲۷ درصد کمتر خرج دارد.

تیبا ۲؛ ۲۷ درصد زیر قیمت بازار

اطلاعیه سایپا درباره طرح فروش فوق العاده عید فطر نشان می‌دهد قیمت مصوب تیبا ۲ هاچ‌بک ۶۰ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده. این خودرو در بازار حدود ۸۳ میلیون تومان است و ۲۲ میلیون گران‌تر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. این یعنی کسانی که از کارخانه ماشین می‌خرند، ۲۷ درصد کمتر هزینه می‌کنند. قبلا قیمت مصوب کارخانه برای تیبا ۲ حدود ۵۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود.

ساینا؛ ۲۵ درصد زیر قیمت بازار

قیمت در نظر گرفته شده برای ساینا در طرح فروش فوق العاده خودرو‌های سایپا ۶۱ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان است. پیش از این قیمت مصوب ساینا در طرح‌های فروش ۵۶ میلیون تومان بود. قیمت روز ساینا در بازار آزاد به حدود ۸۳ میلیون تومان رسیده و هم‌قیمت با تیبا ۲ خرید و فروش می‌شود. این مورد نشان می‌دهد خرید خودرو از کارخانه به جای بازار آزاد صرفه‌جویی ۲۵ درصدی به همراه دارد.

وانت پراید؛ ۳۳ درصد زیر قیمت بازار

ارزان‌ترین محصول سایپا در طرح فروش فوق العاده سایپا ۱۵۱ یا همان پراید وانت است که با قیمت مصوب ۴۸ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان عرضه می‌شود. آخرین اطلاعات از بازار آزاد نشان می‌دهد قیمت وانت پراید حدود ۷۲ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود؛ و خرید آن از کارخانه ۳۳ درصد به‌صرفه‌تر است. پیش از این قیمت مصوب پراید وانت حدود ۴۰ میلیون تومان بود که اخیرا هشت میلیون افزایش پیدا کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی