امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۱۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

کره جنوبی شکایت از ژاپن را در سازمان تجارت جهانی از سر می گیرد

خرداد: کره جنوبی در نظر دارد به خاطر تشدید کنترلی که ژاپن بر صادرات سه ماده با فناوری بالا به آن کشور اعمال کرده است، پرونده شکایت خود در نزد سازمان تجارت جهانی را مجددا باز کند.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا از "ان. اچ. کی"، ژاپن با اشاره به نگرانی های امنیتی و عدم وجود کنترل های جدی تجاری از سمت کره جنوبی، تشدید کنترل صادرات این سه ماده به کره جنوبی را ماه ژوئیه سال میلادی گذشته آغاز کرد سپس در همان سال، ژاپن کره جنوبی را از فهرست خود برای کشورهای واجد شرایط تسهیل مراحل صادرات حذف کرد.

در ماه سپتامبر، کره جنوبی این مناقشه را به سازمان تجارت جهانی ارجاع داد اما در ماه نوامبر با امید به حل و فصل آن از طریق مذاکره، شکایت خود را معلق کرد.

اما ماه میلادی گذشته، کره جنوبی گفت تعداد کارکنان عملیات کنترل صادرات خود را بیشتر خواهد کرد و از ژاپن خواست که موضع خود در این رابطه را تا روز یکشنبه این هفته اعلام کند.

یکی از مقام های وزارت بازرگانی کره جنوبی، ژاپن را عامل کندی پیشرفت در این زمینه معرفی کرد کره جنوبی سپس اعلام کرد که به دلیل عدم تمایل ژاپن به پیشرفت در این زمینه این موضوع را در سازمان تجارت جهانی پیگیری کند.

از سوی دیگر  «موتگی توشیمیتسو»  وزیر امور خارجه ژاپن گفت:  «مایه تاسف است که طرف کره جنوبی به رغم ادامه داشتن گفت و گو بین دو طرف، به طور یک جانبه از سرگیری شکایت در سازمان تجارت جهانی را اعلام کرد».
برچسب ها: کره جنوبی ، ژاپن
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی