امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰

اطلاعات 5.5 میلیون نفر از مشترکان رایتل هک شد

خرداد: گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که اطلاعات شخصی 5.5 میلیون نفر از مشترکان اپراتور رایتل در اینترنت به دست هکرها افتاده و در حال خرید و فروش است!  این اطلاعات که با هک شدن دیتابیس رایتل در اختیار قرار گرفته، شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن، آدرس و کد پستی مشترکان می‌شود.

درز اطلاعات مشترکان رایتل

به گزارش خرداد به نقل از فارنت ،بر اساس تصاویری که شخص فروشنده این اطلاعات منتشر کرده این شخص ظاهرا برای عدم انتشار این اطلاعات درخواست 5 بیت‌کوین از شرکت رایتل را داشته که حالا با عدم اجابت درخواست وی، فروش این اطلاعات آغاز شده است!

رایتل هنوز به این موضوع واکنشی نشان نداده اما حسین فلاح جوشقانی، ‏معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پستی در صفحه توییتر خود از تایید درز اطلاعات مشترکان رایتل توسط مرکز ماهر خبر داده و البته اظهار داشته که اطلاعات لورفته متعلق به چهار سال پیش بوده و توسط عامل انسانی رخ داده است. در هر حال رایتل مسئول حفاظت از داده‌ی مشترکین است و باید برخورد مسئولانه‌ای از خود نشان دهد. طبق ضوابط پروانه برخورد جدی خواهیم کرد.


نمونه اطلاعات هک شده مشترکان رایتل

درز اطلاعات مشترکان واقعیت دارد / هک رایتل 4 سال پیش رخ داده است

فلاح جوشقانی هک رایتل

البته مشخص نیست منظور فلاح جوشقانی از برخورد جدی طبق ضوابط پرونده چیست و احیانا مد نظر ایشان جریمه‌های نقدی است که گریبانگیر شرکت‌ها می‌شود و در ظاهر هم اتفاقی بابت افزایش و ارتقای امنیت اطلاعات شخصی مشترکان صورت نمی‌پذیرد و شرکت‌ها نیز معمولا در این موارد بر روی گذشت زمان و فراموشی کاربران حساب ویژه‌ای باز می‌کنند!برچسب ها: رایتل ، هک
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی