امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۱۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۷
رهبر و پیشوای کاتولیک‌های جهان

واکنش پاپ فرانسیس به قتل جورج فلوید و اعتراضات در آمریکا

سرویس بین الملل خرداد _ امیرعلی وال: پاپ فرانسیس، رهبر و پیشوای کاتولیک‌های جهان با اشاره و مرور ماجرای قتل جورج فلوید به دست افسر پلیس آمریکا، این اتفاق فجیع را تراژیک دانست و گفت برای جورج فلوید و آرامش و شادی روحش و همچنین برای شادی و آرامش روح تمام قربانیان نژادپرستی در تاریخ دعا می‌کند.

به گزارش خرداد ،بعد از گذشت ۹روز از شروع تظاهرات و اعتراضات سراسری در آمریکا، پاپ فرانسیس در مراسم هفتگی دعاخواندن در واتیکان، گریزی به مسئله قتل ناجوانمردانه فلوید و ناآرامی‌ها و اعتراضات در آمریکا زد.

 پاپ در ادامه صحبت‌هایش خطاب به مردم آمریکا گفت: "برادران و خواهران عزیز آمریکایی من، ناراحتی و غم شما را برای آزردگی خاطر‌تان به دلیل فاجعه‌ای که رخ داد دیدم و درک کردم، همچنین فریاد اعتراضات‌تان را هم شنیدم. دوستان من، من می‌دانم که ما نمی‌توانیم با این رخداد و غم حاصل از آن مدارا کنیم و این رنج را تحمل کنیم و چشم بر روی نژادپرستی و انواع مختلفی از تبعیض ببندیم و این هدف نهایی و مقدس همه ماست که زندگی را از این آسیب نجات دهیم. 

در عین حال ما باید خشونت را در این شب‌هایی که گذشت شناسایی کنیم و بدانیم خشونت علاوه بر ویرانی سبب شکست فرد خشن خواهد شد و او را از اهدافش دور خواهد کرد. خشونت هیچ دستاوردی ندارد اما با اعمال خشونت همه چیز از دست می‌رود.”

پاپ هر دو طرف ماجرا را از اعمال خشونت بیشتر منع کرد ولی با جدیت از فجایعی که پلیس آمریکا رقم می‌زده و زده است اعلام انزجار کرد. سخنگوی واتیکان می‌گوید که انزجار پاپ از قتل جورج فلوید به حدی جدی است که برای اولین بار پاپ در سخنرانی‌هایش نام یک فرد را مشخصا به زبان آورده است.

 پس از سخنرانی و اشاره پاپ به ماجرا، حضور مردم کشورهای اروپایی مانند انگلستان، فرانسه، آلمان و هلند در تظاهرات و راه‌پیمایی بر ضد قانون‌شکنی‌ها و خشونت‌های اعمال شده از جانب نیروی پلیس برای اعلام و ابراز همدردی آن‌ها با مردم آمریکا مضاعف شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی