امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳

اونجلیست‌ها: ترامپ زرهی از جانب خدا بر تن دارد!

سرویس بین المل خرداد _ رامتین لطیفی: عصر دوشنبه گذشته، رییس‌جمهور آمریکا بیرون از کلیسای سنت جان واشنگتن با انجیلی در دست در مقابل انظار ایستاد. می‌توان این نمایش را این‌گونه تفسیر کرد که او از مسیحیان طرفدار خود درخواست کرده است تا در این شرایط که آشوب و هرج و مرج تمام آمریکا را در بر گرفته با او تجدید عهد و میثاق کنند.

به گزارش خرداد ،البته که نمی‌توان گفت تمام مسیحیان دعوت ترامپ را پاسخ دادند. کشیش همان کلیسایی که ترامپ با انجیلی در دست درمقابلش ایستاده است به رسانه‌ها گفت که پلیس برای عقب راندن او و دخترش به سمت آن‌ها گاز اشک‌آور شلیک کرده است و پیش از حضور ترامپ اوضاع در اطراف کلیسا بسیار متشنج و به این شکل بوده است.

او می‌گوید حتی پلیس حرمت کلیسا را نیز حفظ نکرده است و به محوطه کلیسا وارد شده و زمین مقدس آن را هم به میدان جنگ خود اضافه کرده است. در مقابل عده‌ای از حامیان اونجلیست ترامپ که از صحنه سیاست دور هستند این حرکت ترامپ را پیروزی او بر جهانی مملو از شیاطین دانستند!

بنیامین هوربووی، یکی از اونجلیست‌های حامی ترامپ می‌گوید با دیدن ترامپ مبهوت شده است. همچنین می‌گوید مادرش به محض دیدن ترامپ که از کاخ سفید بیرون آمده و به سمت کلیسا قدم برداشته، گفته است: "خدا به او قدرت و اراده داده است! او در اریحا قدم بر‌می‌دارد”.

 اریحا اشاره به شهری دارد که در انجیل از آن نام برده شده است و قدم برداشتن در آن استعاره‌ای از برخورداری یک مومن از نیرو و قوه الهی برای غلبه بر دشمنان و مخالفان خود است. حامیان اونجلیست ترامپ می‌گویند به محض دیدن او که انجلیل را پناه خود قرار داده است اشک ریختند و تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. یکی از اونجلیست‌ها می‌گوید مادرش که سال‌های سال لال بوده است، با دیدن ترامپ و انجیلی که در دستان او دیده است به حرف آمده و شفا گرفته است! تعداد زیادی از اونجلیست‌های طرفدار ترامپ نیز تصاویر پروفایل‌های خود در رسانه‌های اجتماعی را به تصویر ترامپ با انجیلی در دست تغییر داده‌اند.
 
حامیان ترامپ در مقابل پرسش‌های جامعه در واکنش به قتل جورج فلوید، این توجیه را به کار می‌گیرند که "شیطان همه جا رخنه کرده است و این شیطان بود که در روح آن افسر پلیس رسوخ کرد و فرمان قتل را صادر کرد. حالا ترامپ که انجیل را جان پناه خود قرار داده است به جنگ شیاطین رفته است! همین کلیسایی که ترامپ در آن حضور یافت تا ۲۴ساعت قبل از حضور ترامپ محل آشوب و فتنه بوده است که با حضور ترامپ به آرامش رسیده است”.

ترامپ که خود را به عنوان رییس‌جمهور "نظم و قانون” معرفی کرده است، حالا با بالا بردن انجیل در مقابل انظار عموم سعی دارد که آشوب و اعتراضات سراسری آمریکا را از اعتراضات مدنی و سیاسی به سمت جنگ دینی و مذهبی هدایت کند. ترامپ در سخنرانی کوتاه خودش در مقابل کلیسا به افراطیان مذهبی و حامیان خود گفت: "خیابان‌ها را تصرف کنید و بر آن مسلط شوید!”. 

حامیان ترامپ او را فرستاده‌ای از جانب خدا می‌دانند که زرهی نفوذ ناپذیر بر تن دارد و حالا انجیل را جان پناه خود قرار داده است و به جنگ شیاطینی می‌رود که در روح مردم معترض کف خیابان نفوذ کرده‌اند. آ‌ن‌ها ترامپ را شجاع‌ترین انسان می‌دانند که تا کنون ترس را تجربه نکرده است. اگر این شجاعت واهی ترامپ به حامیانش منتقل شود اوضاع از آن‌چه که هست وخیم‌تر خواهد شد.

برچسب ها: اونجلیست‌ ، ترامپ
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی