امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱

واکنش آلمان به ناآرامی‌ها در آمریکا

خرداد: سخنگوی دولت آلمان قتل سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس را «وحشتناک و قابل اجتناب» توصیف کرد و گفت که این رویداد برلین را «شوکه» کرده است.

به گزارش خرداد، ایرنا به نقل از خبرگزاری دویچه وله، «استفن زیبرت» سخنگوی «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت: نژادپرستی مختص آمریکا نیست، بلکه مشکلی در بسیاری از جوامع است، و من اطمینان دارم که در آلمان هم نژادپرستی وجود دارد.

وی با درخواست از مردم جهان برای تلاش برای مقابله با مشکل نژادپرستی، گفت که دولت آلمان ناآرامی‌هایی را که در آمریکا جریان دارد از نزدیک و با «همدردی» رصد می‌کند و امیدوار است که این خشونت‌ها به زودی پایان یابد.

پیشتر «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان اعتراض علیه خشونت پلیس در آمریکا را «حق مشروع» مردم این کشور دانسته و در واکنش به گلوله خوردن خبرنگار دویچه وله که در حال پوشش این اعتراضات بود، گفت که دموکراسی‌ها باید بالاترین استانداردها را برای حفاظت از آزادی رسانه‌ها اعمال کنند.

وی همچنین گفت که هر گونه خشونت علیه خبرنگاران نه تنها باید مورد انتقاد، بلکه مورد تحقیق و رسیدگی قرار گیرد تا خبرنگاران بتوانند تحت محافظت به کار خود ادامه دهند.

«جورج فلوید» سیاهپوست آمریکایی ششم خردادماه به دست یک افسر پلیس سفیدپوست به نام «درک شووین» در ایالت مینه‌سوتا کشته شد.
به دنبال قتل وی، تظاهرات گسترده‌ای در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا صورت گرفت که به خشونت گرایید و به سراسر آمریکا گسترش یافت.
موج اعتراض‌ها به این اقدام نژادپرستانه تا پشت درهای کاخ سفید کشیده شد، به گونه‌ای که نیروهای ویژه ضد شورش برای متفرق کردن معترضان اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کردند.

پلیس آمریکا در چند مورد اقدام به ضرب و شتم و شلیک به سوی خبرنگاران و یا دستگیری آن‌ها کرد که با واکنش بسیار گسترده از سوی مردم و رسانه‌ها مواجه گشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی