امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۲۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳

ترکیه از ساخت نخستین ماهواره دیده‌بانی بومی خبر داد

خرداد: مقامات ترکیه اعلام کردند که نخستین ماهواره دیده‌بانی بومی را سال آینده میلادی برای اهداف نظامی و غیرنظامی به فضا پرتاب خواهند کرد.

ترکیه از ساخت نخستین ماهواره دیده‌بانی بومی خبر داد

به گزارش خرداد، ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، «مصطفی وارانک» وزیر صنعت و فناوری ترکیه گفت که این ماهواره جدید با نام «ایمه جه»(Imece) یک گام مهم در راستای تحقق اهداف نظامی و غیرنظامی با قابلیت تصویر برداری‌ با کیفیت بالا است.  

بر اساس این گزارش، مراحل پایانی ساخت ماهواره توسط وزارتخانه‌های فناوری، دفاع و حمل و نقل به صورت مشترک در حال انجام است.

این خبرگزاری افزود که به دنبال تکمیل آزمایش‌ها، تولید ماهواره‌های پیشرو کلید می‌خورد.

همچنین ماه گذشته وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه اعلام کرد ماهواره ترک ست 5A در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ به فضا پرتاب خواهد شد.

وی با اشاره به ادامه فعالیتهای ترک ست گفت: ترک ست 5A در سه ماهه آخر سال جاری، ترک ست 5B در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، ترک ست 6A نیز در سال ۲۰۲۲ راهی فضا خواهند شد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی