امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۲۳۶
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳

اولین واکنش رسمی اتیوپی پس از هشدارهای سودان نسبت به وقوع جنگ میان دو کشور

خرداد: سخنگوی نخست‌وزیر اتیوپی اعلام کرد: مشکلات در مرزها با سودان امری طبیعی بوده و در هر مکانی در جهان رخ می‌دهد.

به گزارش خرداد، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نغوسو طلاهون، سخنگوی نخست وزیر اتیوپی با تکذیب هرگونه درگیری مرزی با سودان، اعلام کرد که روابط میان دو کشور روابط تاریخی ادامه‌دار از صدها سال قبل بوده است.

وی ادامه داد: بحران مرزها که دو کشور اخیراً شاهد آن بودند، مسئله نزاع بر سر منافع در مرزها نبود.

این مقام اتیوپی عنوان داشت: این رخدادها با کمک مناسبات استراتژیک میان دو کشور و اصل حسن همجواری و تحکیم همکاری‌ها پشت سر گذاشته می‌شود.

وی ادامه داد: اتیوپی عامل هیچ آسیب و اذیتی برای همسایه خود نخواهد بود، بلکه همواره در کنار صلح وامنیت در سودان و دیگر کشورهای همسایه ایستاده است.

سخنگوی نخست وزیر اتیوپی عنوان داشت که اختلافات هر چقدر که هم باشد، اتیوپی نمی‌تواند با سودان دچار نزاع شود و برای حل هرگونه اختلافی از طریق گفت‌وگو تلاش خواهد کرد.

وی گفت که مذاکرات میان سودان و اتیوپی برای حل مسئله مرزها ادامه دارد.

پیشتر عامر محمد الحسن، سخنگوی ارتش سودان گفت که سودان بر این باور است که قبل از وقوع "جنگ فراگیر" میان دو کشور، فرصتی را به مناسبات دیپلماتیک با اتیوپی بدهد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی