امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۲۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵

تاکید عربستان به پایبندی خود برای حمایت از "ائتلاف ضد داعش"

خرداد: وزیر خارجه عربستان سعودی بر پایبندی مداوم این کشور برای حمایت از تلاش‌های ائتلاف بین المللی ضد داعش جهت نابودی این گروه تاکید کرد.

به گزارش خرداد، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان در سخنانی در نشستی که به صورت ویدئوکنفرانس در سطح وزرای ائتلاف بین المللی ضد داعش برگزار شد، گفت: ما در عربستان آماده ارائه تجاربمان در زمینه مبارزه با تروریسم و جلوگیری از پشتیبانی مالی از آن و مبارزه با رادیکالیسم و اشاعه ارزش‌های گذشت هستیم.

وزیر خارجه عربستان ادامه داد: ما در نشست اخیر در کپنهاگ در ژانویه ۲۰۲۰ بر اهمیت جلوگیری از سوء استفاده از اموال اختصاص یافته برای بازسازی‌ها و نیز تمرکز بر تلاش‌ها در قاره آفریقا تاکید کردیم.

وی بر ادامه مشارکت عربستان در تلاش‌های ائتلاف بین المللی در غرب قاره آفریقا و منطقه ساحل تاکید کرد و گفت: مجموع تلاش‌های ما در عقب‌گرد گروه تروریستی داعش مثمرثمر بوده است.

وی گفت که عربستان نسبت به «شکست راهکارهای سیاسی برای بحران‌های منطقه و ادامه گسترش حضور شبه نظامیان و مطرح کردن گفتمان‌های تندروی احساس نگرانی شدیدی می‌کند»، چراکه این اقدامات برای گروه‌های تروریستی از جمله داعش فرصتی را برای بازپس گیری توانمندی‌هایشان جهت سربازگیری فراهم می‌کند و باید با جدیت و پشتکار بسیار با این خطرات برخورد کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی