امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱

تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند

خرداد: معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات گفت: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور، تا پایان سال جاری به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد.

به گزارش خرداد، سید ستار هاشمی روز جمعه در نشست با استاندار کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: دولت نگاه ویژه ای به مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها دارد و توسعه همه جانبه آن ها از اولویت های آن است.

وی افزود: زیرساخت های حوزه ارتباطی و فناوری اطلاعات در شرایط کنونی کشور، (ایام کرونایی) افزایش یافت به گونه ای که تمامی فعالیت ها از جمله آموزش ها، دید و بازدیدها، خریدها و سایر امور از طریق برخط انجام گرفت که این خود تحولی در ارتباطات نوین است.

معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات تصریح کرد: در اقدامی داوطلبانه از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دسترسی به سامانه های آموزش بر خط دانشگاه ها در کشور رایگان شد.

هاشمی عنوان کرد: ماه مبارک رمضان و به ویژه شب های قدر سه میلیون نفر به سامانه های برخط متصل شدند و در شرایط بیماری کرونا نیز ترافیک مورد استفاده اینترنت و شبکه ملی اطلاعات در کشور دو برابر شد.

وی با اشاره به توانمندی ها و پتانسیل فرزندان کهگیلویه و بویراحمد، ابراز داشت: یکی از هشت شرکت مورد تجلیل در نمایشگاه الکامپ از این استان بوده که این این مهم خود نمایانگر این توانمندی ها و استعدادهای درخشان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار بر تسریع در ارائه اینترنت پرسرعت به روستاهای استان و تامین تجهیزات مخابراتی مورد نیاز استان تاکید کرد.

حسین کلانتری افزود: اجرای فیبر نوری کاکان و سی سخت و اجرای فیبر پشتیبان برای شهرستان لنده، شهرهای لیکک، مارگون و لوداب از اولویت های این حوزه در استان بوده که امید است در خصوص اجرای آن ها تسریع شود.

وی توانمندسازی پارک های علم و فناوری و دانشگاه های استان برای توسعه کسب و کارها و استارتاپ ها و همچنین کمک به راه اندازی مشاغل فناورانه را ضروری دانست.

کلانتری ابراز داشت: استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا فضای جدیدی در اقتصاد به وجود خواهند آورد و خلق ایده، کارآفرینی، کسب و کارهای متنوع جدید و مبتنی بر فناوری‌های نوآورانه می‌تواند فرصتی مغتنم برای رشد هر چه بیشتر در اقتصاد ایجاد کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آتش سوزی های اخیر در برخی مناطق استان و میزان خسارات ناشی از آن،تصریح کرد: استفاده از فناوری های نوین از جمله اینترنت اشیا و پایش تصویری و پهباد برای پایش آتش سوزی جنگل ها و مراتع، می تواند کمک بسیاری به سرعت بخشی برای مهار آتش کند و خسارات احتمالی را تا حد زیادی کاهش دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی