امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بایدن در برابر ترامپ پیروز است

اوضاع ترامپ در میان هم حزبی‌هایش نیز خراب است
سرویس بین الملل خرداد _فرهنگ مرات: نظرسنجی‌های هفته اخیر در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که به صورت ایالتی یا سراسری انجام شد نشان از برتری قاطع بایدن نسبت به ترامپ دارد. در اکثر ایالت‌ها این برتری به اختلاف دو رقمی رسیده است. با نگاهی به آمار در می‌یابیم که تصمیمات دونالد ترامپ به شدت به ضررش تمام شده است. او درحال نابودی پل‌های پشت سرش و نیز نابودی بخت خود برای پیروزی در انتخابات است.


به گزارش خرداد ،اوضاع ترامپ در میان هم حزبی‌هایش نیز خراب است و تعداد بسیاری از جمهوری‌خواهان نیز از او روی برگرداندند. عرصه به حدی برای ترامپ تنگ شده است که اکثریت وزرای کابینه جورج دبلیو بوش که تشکیل شده از افراد سرشناس و با نفوذ در حزب جمهوری‌خواه هستند دور هم جمع شدند و یک سازمان رسمی برای اعلام برائت از ترامپ و فعالیت انتخاباتی علیه او را تشکیل دادند. جورج کانوی که از تئوریسین‌ها و استراتژیست‌های مشهور حزب جمهوری‌خواه است و همسرش نیز هم اکنون مشاور ترامپ در کاخ سفید است در صفحه شخصی توییتر خود که بیشتر دنبال‌کنندگان آن افراد حامی حزب جمهوری‌خواه هستند یک نظرسنجی قرار داده است و از کاربران توییتر پرسیده است که به کدام‌یک بیشتر اطمینان دارند؟ دونالد ترامپ یا ساندویچ مسموم و فاسد ماهی؟ در کمال تعجب ۹۱درصد به ساندویچ مسموم و فاسد ماهی رای دادند. 


وضع دونالد ترامپ در نظرسنجی‌های رسمی هم تعریفی ندارد. بدترین نتیجه نظرسنجی‌ها برای ترامپ مربوط به نظرسنجی موسسه سیینا در شهر نیویرک است که بایدن با نتیجه ۵۷ بر ۳۲ درصد نسبت به ترامپ برتری دارد و اختلاف آن‌ها به ۲۵ درصد رسیده است. بهترین نتیجه برای ترامپ مربوط به نظرسنجی سی‌ان‌بی‌سی در شهر پنسیلوانیاست که ترامپ تنها با اختلاف شکننده ۵۰ بر ۴۶ درصد از بایدن برتری دارد. 

در تمام انتخابات‌های سراسری بایدن از ترامپ پیشی گرفته است. در نظرسنجی اکونومیست نتیجه ۴۷ به ۴۰ درصد، در نظرسنجی سی‌ان‌بی‌سی نتیجه ۴۸ به ۴۱ درصد و در نظرسنجی امرسون نتیجه ۵۳ به ۴۷ درصد به نفع بایدن رقم خورده است. 

حالا رای‌گیری و نظرسنجی تلفنی سی‌ان‌ان که با مشارکت افرادی برگزار می‌شود که تا کنون برای شرکت در انتخابات اصلی ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرده‌اند و یک نظرسنجی بسیار دقیق و مهم است نشان می‌دهد ۵۱ درصد از این افراد به بایدن رای خواهند داد و ۴۱ درصد به ترامپ رای می‌دهند. اختلاف ۱۰ درصدی بین افرادی که به طور قطع در انتخابات شرکت می‌کنند اختلاف بالایی است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

به نظر می‌رسد روش ترامپ در برخورد با اعتراضات سراسری که به دلیل قتل فجیع و غیرانسانی جورج فلوید توسط افسر پلیس آمریکا رخ داده است تاثیر مهمی بر نتایج گذاشته است و اختلاف آرای ترامپ و بایدن را دو رقمی کرده است. ترامپ اگر می‌خواهد پیروز انتخابات باشد باید به دنبال راهی بگردد که دل مردم معترض حاضر در خیابان‌ها را بدست آورد و مرهمی برای زخم‌های سایر نژادهای آمریکا به غیر از سفیدپوستان ارائه دهد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی