امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۳۱۳
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹

جنگل‌های بلوط باغملک در میان شعله‌های آتش

خرداد: رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باغملک گفت: آتش در جنگل‌های بلوط منطقه ابوالعباس این شهرستان شعله‌ور شده‌است.

به گزارش خرداد ،بهروز کی‌شمس شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از صبح امروز آتش در جنگل‌های بلوط و مراتع ارتفاعات منطقه ابوالعباس باغملک شعله‌ور شده‌است.

وی افزود: از همان ساعات اولیه نیروهای منابع طبیعی،تشکلهای مردمی دوستدار محیط زیست، کوهنوردان و مردم محلی برای خاموش کردن آتش راهی منطقه شده‌اند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باغملک ادامه داد: متاسفانه وزش باد و وقوع آتش‌سوزی در مناطق سخت‌گذر کار مهار این آتش‌سوزی را سخت کرده‌است اما تمام تلاش ما این است که در سریع‌ترین زمان این آتش‌سوزی به صورت کامل خاموش شود.

کی‌شمس با بیان اینکه پوشش گیاهی این منطقه را جنگل‌های بلوط تشکیل می‌دهد تاکید کرد: متاسفانه در اکثر آتش‌سوزی‌های اینچنینی عوامل انسانی دخالت دارند، البته اکنون نمی‌شود با صراحت درباره دلیل این اتفاق صحبت کرد.

 باغملک یکی از شهرستان‌های استان خوزستان است که در دامنه زاگرس قرار دارد و جنگل‌های وسیعی در محدوده سرزمینی آن واقع شده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی