امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

واژگونی قلعه بادی ایستگاه توچال ۵ کودک و مادر را مصدوم کرد |

خرداد: وزش شدید باد در ایستگاه یکم توچال تهران باعث واژگونی قلعه بادی و مجروح شدن چند کودک و مادر شد.

به‌گزارش خرداد به نقل از روزنامه ایران، ساعت ۱۱:۵۰ شامگاه چهارشنبه ۱۴ خرداد، حادثه واژگونی قلعه بادی در ایستگاه یکم توچال به مأموران کلانتری ۱۶۳ ولنجک و اورژانس اعلام شد. با اعلام این خبر بلافاصله نیروهای امدادی راهی محل شدند. نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد به‌علت واژگونی بدنه قلعه روی افراد حاضر در محل تعدادی از کودکان و مادران‌شان آسیب دیده‌اند.

سرهنگ مقدسی، رئیس پلیس کوهستان در رابطه با این خبر گفت: به‌علت وزش شدید باد سیم‌های مهارکننده این قلعه که به زمین وصل بودند قطع شده و موجب واژگونی و برگشتن قلعه بادی روی افراد شد. از افرادی که در سرسره بادی حضور داشتند ۵ نفر مصدوم شدند. یک پسر ۵ ساله و یک زن ۳۶ ساله و دو کودک ۱۲ و۱۳ ساله و یک پسر ۶ ساله مصدومان این حادثه بودند.

وی گفت: ۴ مصدوم به‌صورت سرپایی درمان شدند اما پسر ۶ساله به بیمارستان منتقل شد. متصدی این شهربازی نیز برای بررسی بیشتر ابعاد تخلف و ایمن‌سازی محیط به کلانتری ۱۶۳ ولنجک منتقل شد.

گفت‌وگو با پدر یک از کودکان مصدوم
یکی از کودکانی که در قلعه بادی مصدوم شد، ۶ ساله است و آریا نام دارد. آریا در این حادثه دستش آسیب دید و در حال حاضر از بیمارستان مرخص شده است. پدر آریا گفت: اواخر شب بود که به همراه پسرم به شهربازی رفتیم. آریا به سمت قلعه بادی رفت تا سوار سرسره شود. ۲ متری از من فاصله نگرفته بود و تقریباً وسط سرسره بود که باد شدیدی شروع به وزیدن کرد. بچه‌ها در قلعه بادی در حال بازی بودند که ناگهان قلعه بادی از زمین کنده و در هوا معلق شد و بعد هم واژگون روی زمین افتاد.

پدر آریا ادامه داد: حدود ۱۰ تا ۱۲ کودک در حال بازی بودند که ناگهان سرسره کاملاً چرخید و بچه‌ها یکی یکی پرت شدند. چون آریا وسط سرسره بود و هنوز خیلی بالا نرفته بود، به زمین پرتاب شد. بلافاصله بچه‌ام را به بیمارستان بردیم. نصف صورت آریا روی آسفالت کشیده شده و سنگی هم داخل پوست صورتش رفته بود. پزشکان سنگ را درآوردند و مشخص شد که بالای مچ دستش شکسته است که گچ گرفته شد.

تعطیلی شهربازی
یکی از مدیران روابط عمومی مجموعه توچال گفت: وزش باد شدید باعث پاره شدن یکی از طناب‌های مربوط به سازه بادی و به‌دنبال آن واژگونی قلعه بادی شد. این سازه بادی متعلق و در اختیار بهره بردار مجموعه شهربازی کودک بوده است.

او گفت: به خاطر حادثه‌ای که رخ داده، اخطار کتبی به بهره‌بردار این شهربازی داده شده و تا زمانی که مجوز فعالیت دوباره توسط بهره‌بردار گرفته نشود، این سازه متوقف شده و مجموعه شهربازی کودک بدون فعالیت است.
برچسب ها: قلعه بادی ، توچال
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی