امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۳۲۸
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶

قشر خاصی از اصولگرایان احراز صلاحیت می‌شوند

خرداد: محسن مهرعلیزاده در پاسخ به اینکه بافت اصولگرای مجلس یازدهم چه‌ اندازه می‌تواند بر تأیید صلاحیت‌ها در ۱۴۰۰ تأثیر بگذارد، گفت: «قطعا بر نظرات شورای نگهبان در نحوه احراز صلاحیت‌ها بی‌تأثیر نیست. فضای عمومی مجلس اصولگراست که می‌تواند بر همکاری این مجلس با دولت آینده مؤثر باشد. در همین راستا برای همسویی با شورای نگهبان تلاش خود را خواهد کرد».

به گزارش خرداد به نقل از برنا، محسن مهرعلیزاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به انشقاق به‌وجودآمده در جریان اصولگرا و افزایش اختلافات درون‌جناحی این جریان تصریح کرد: «درحال‌حاضر روال به این صورت شده که عبارت اصولگرایان لزوما یک کلمه تمام و کمال برای دربرگرفتن همه جریانات فکری غیر اصلاح‌طلب نیست. برای نمونه در همین اختلاف نظرهایی که برای ریاست مجلس صورت گرفت، مشاهده کردیم با میرسلیم که از اصولگرایان سنتی و شناخته‌شده‌ای است و سابقه کارکردن در نظام را در کارنامه دارد، چه رفتاری شد».

 مهرعلیزاده با تأکید بر احراز صلاحیت قشر خاصی از اصولگرایان در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: «در حقیقت میرسلیم اصولگراست؛ همان‌طور که باهنر اصولگرا محسوب می‌شود. البته احمدی‌نژاد هم خودش را اصولگرا می‌داند؛ چراکه از اردوگاه اصولگرایان بیرون آمد و رئیس‌جمهور شد که امروز هم به این وضعیت رسیده است. به‌این‌ترتیب در انتخابات آینده طیف خاصی از اصولگرایان شانس موفقیت بیشتری خواهند داشت که طبیعتا آن گروه که تأیید صلاحیت خواهند شد، هرگز از جناح اصلاح‌طلب نیستند». 
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی