امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹

دستور ترامپ برای خروج سربازان آمریکایی از آلمان

دونالد ترامپ دستور داد تا ۹۵۰۰ نفر از سربازان آمریکایی که در کشور آلمان مستقر بودند از این کشور خارج شوند و به آمریکا بازگردند.
سرویس بین الملل خرداد _ رامتین لطیفی : دونالد ترامپ به ارتش ایالات متحده آمریکا دستور داد تا ۹۵۰۰ نفر از سربازان آمریکایی که در قالب پیمان نظامی ناتو در کشور آلمان مستقر بودند از این کشور خارج شوند و به آمریکا بازگردند. در حال حاضر حدود ۳۴هزار سرباز آمریکایی در پایگاه‌های نظامی این کشور در آلمان مستقر هستند و طبق این دستور تعدادشان به حدود ۲۴هزار نفر کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش خرداد ، دونالد ترامپ در طی دوران ریاست‌جمهوری خود بارها از تریبون‌های مختلف از نقش پر رنگ آمریکا در پیمان نظامی ناتو انتقاد کرده بود و گفته بود که هیچ دلیل منطقی برای او وجود ندارد که آمریکا بیشتر از دیگر کشورها هزینه کند، بیشتر از دیگر کشورها نیروی نظامی به اقصی نقاط جهان بفرستد و بیشتر از دیگر کشورها مراقب امنیت هم‌پیمانان خود باشد. حالا با اعلام این دستور خروج نیروهای آمریکایی از آلمان، بار دیگر نگرانی‌های اروپا در مورد ادامه مشارکت آمریکا در امور منطقه‌ای و نظامی افزایش یافت.
مقامات رسمی ارتش آمریکا گفتند که این جابجایی نیروهای نظامی نتیجه ماه‌ها بررسی دقیق افسران و نظامیان عالی‌رتبه ارتش است. ژنرال مارک مایلی، فرمانده ستاد مشترک فرماندهی ارتش آمریکا گفت این اقدام ارتباطی بین تنش‌های اخیر دونالد ترامپ و انگلا مرکل و نقش خانم مرکل در نقش بر آب کردن برنامه‌های ترامپ برای برگزاری و میزبانی نشست جی۷ در آمریکا ندارد. دونالد ترامپ قصد داشت در روزهای اخیر به عنوان میزبان دیگر کشورهای عضو، نشست جی۷ را در واشنگتن برگزار کند که پس از پاسخ منفی خانم مرکل به شرکت در این نشست، روسای دیگر کشورهای عضو هم دست رد به سینه ترامپ زدند.
البته ژنرال مایلی گفته است که تمام نیروها به کشور باز نخواهند گشت و تعدادی به پایگاه ارتش آمریکا در لهستان منتقل خواهند شد و تعدادی نیز به سایر کشورهای متحد منتقل خواهند شد و باقی مانده نیروهای به آمریکا باز خواهند گشت. به گفته او آلمان احتیاج کمتری به نیروهای آمریکایی دارد و بهتر است آمریکا به دیگر متحدان و شرکای نظامی خود برای بالا بردن امنیت‌شان کمک کند.
به نظر می‌رسد تصمیم ترامپ مبنی بر دستور خروج نظامیان از آلمان علاوه بر ناراحتی و دلخوری از مرکل به دلیل بر هم زدن برنامه‌های او برای میزبانی نشست جی۷، مربوط به فشار دولت آمریکا به آلمان برای بالا بردن بودجه نظامی این کشور باشد که از دغدغه‌های اصلی ترامپ از بدو ورودش به کاخ سفید بوده است. همچنین آمریکا از توافق انتقال گاز و انرژی روسیه به آلمان ابراز ناخشنودی کرده است و قصد دارد آلمان را برای معامله با روسیه تحت فشار بگذارد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی