امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۴۳۴
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱

هشدار جدی هواشناسی: تندرهای پی در پی از سه‌شنبه اردبیل را فرا می گیرد؛ از رفتن به مناطق باز خودداری کنید؛ به ارتفاعات اکیدا سعود نکنید

 ساکنان استان اردبیل از ظهر سه‌شنبه به مدت پنج روز با اغتشاشات جوی و وقوع توفان‌های عصرگاهی مواجه خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، برونداد تازه‌ترین نقشه‌های همدیدی و تصاویر دریافتی از ماهواره نشانگر استقرار ناوه‌ای عمیق بر فراز بالکان است که از فردا سه‌شنبه امواج آن از فراز دریای سیاه به تناوب به شمال غرب ایران روانه خواهد شد.

این الگو باتوجه به شرایط فصلی دست کم به مدت پنج روز در پهنه گسترده‌ای از استان اردبیل سبب شکل‌گیری و گسترش ابرهای توفانزای کومولونیمبوس از حوالی ظهر تا اواخر شب و وقوع آذرخش، رگبار باران و در بعضی نقاط تگرگ همراه با تندبادهای موقت خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران اردبیل با استناد به اطلاعیه هواشناسی به ساکنان این استان درباره خطرهای احتمالی ناشی از این اغتشاشات جوی از هشدار داد.

فرهاد عبدالعلی‌پور گفت: پرهیز از قرارگیری در حواشی و بستر رودخانه ها و مسیل ها به دلیل سیلاب های احتمالی، خودداری از هرگونه کوهنوردی و صعود به بلندی‌های منطقه و عدم ماندن در فضاهای باز ، پرهیز از به چرا بردن احشام هنگام وقوع رعد و برق و رگبار باران و تگرگ ازجمله این موارد ایمنی هستند.    

طی چند روز گذشته براثر وقوع توفان‌های تندری و بارش تگرگ و جاری شدن سیلاب در بعضی نقاط استان اردبیل خساراتی به منازل روستایی، کشتزارها و باغ‌ها وارد شده است.

پیشینیان اردبیل از اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد را در اصطلاح محلی قیرخ ایکیندی یعنی (۴۰ عصر) می نامند و بر این باورند که در اکثر سال ها در این بازه زمانی هر عصر رگبار و رعد و برق به وقوع می پیوندد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی