امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۴۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵

نامه هنیه به رهبران ۴۰ کشور عربی برای خنثی کردن طرح اسرائیل

خرداد: «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز سه‌شنبه با ارسال نامه‌های جداگانه به سران و رهبران بیش از ۴۰ کشور عربی و اسلامی، خواستار تحرک فوری آنان برای توقف طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به فلسطین اشغالی شد.

به گزارش خرداد، ایرنا به  نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، هنیه در این نامه‌ها اعلام کرد:‌ طرح الحاق، تجاوز جدیدی از اسراییل در کنار سایر اقدامات جنایت‌بارش در تاریخ سیاه این رژیم، علیه مردم فلسطین و ملت‌های منطقه است.

وی افزود:  این طرح خطر واقعی برای امروز و آینده فلسطین و همه امت عربی و اسلامی به شمار می‌رود.  

هنیه از رهبران کشورهای عربی اسلامی خواست در حمایت از موضع یکپارچه فلسطینی‌ها در مخالفت با طرح الحاق و یهودی‌سازی کرانه باختری و قدس نشستی در سطح سران برگزار کنند.

این مقام فلسطینی همچنین خواستار فراهم شدن بستر سیاسی،‌ اقتصادی و رسانه‌ای مناسب و امن برای حمایت از طرح ملی فلسطینی‌ها شد که مبتنی بر دست‌یابی به حقوق مشروع و آزادسازی سرزمین‌ و نیز تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس است.

رژیم صهیونیستی قصد دارد بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن را که در جنگ ۱۹۶۷ میلادی به اشغال درآورده به قلمرو خاکی خود ضمیمه کند.  

 الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائیل بخشی از طرح صلح «دونالد ترامپ» است که به «معامله قرن» معروف شده است. انتشار این طرح موجب خشم فلسطینیان و رد آن از سوی جامعه بین‌المللی، از جمله اتحادیه اروپا شده است.

در این طرح، رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود تا شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند.
برچسب ها: هنیه ، اسرائیل
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی