امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۴۵۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷

عذرخواهی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا از حضور در عکس جنجالی با ترامپ

خرداد: «مارک میلی» رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا به دلیل حضور در یک عکس جنجالی با «دونالد ترامپ» رییس جمهوری این کشور عذرخواهی کرد.

عذرخواهی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا از حضور در عکس جنجالی با ترامپ 

به گزارش خرداد،ایرنا به نقل از نیویورک تایمز، این عکس مربوط به حدود دو هفته پیش و هنگامی است که نیروهای امنیتی با توسل به زور، معترضان به نژادپرستی را مقابل کاخ سفید متفرق کردند تا ترامپ به کلیسای «سنت جان» برود.
در این عکس، علاوه بر میلی، مارک اسپر وزیر دفاع و ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا نیز دیده می‌شوند.
ژنرال میلی در یک سخنرانی از پیش‌ضبط شده در «دانشگاه دفاع ملی» آمریکا گفت: نباید آنجا می‌بودم. حضور من در آن لحظه و در آن فضا این تصور را ایجاد کرد که ارتش در سیاست داخلی دخالت دارد.
وی افزود: این اشتباهی بود که از آن درس گرفتم.
هنوز مشخص نیست که کاخ سفید به سخنان میلی چه واکنشی نشان می‌دهد اما وزرای دفاع و دادگستری از تصمیم خود برای همراهی کردن ترامپ در رفتن به کلیسای سنت جان دفاع کرده‌اند.
عکس یادگاری ترامپ مقابل کلیسای سنت جورج و همچنین تهدید وی به استفاده از ارتش برای سرکوب معرضان به نژادپرستی با انتقادات زیادی بویژه از سوی نظامیان سابق مواجه شد.
اعتراضات ضدنژادپرستی پس از آن آغاز شد که یک پلیس سفیدپوست در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا یک شهروند سیاهپوست به نام «جورج فلوید» را به قتل رساند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی