امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۱۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵

حواشی گردهمایی انتخاباتی ترامپ و هوادارانش در تولسا

اصرار به دور از منطق ترامپ برای برگزاری این گردهمایی جان انسان‌ها را به خطر انداخته است؛ این گردهمایی برای ترامپ از هر نظر یک باخت بزرگ بود.
 سرویس بین الملل خرداد _امیرعلی والا: پس از کشمکش‌های فراوان و البته جنجال‌های رسانه‌ها و اختلافاتی که بین مسئولان کمپین ترامپ و پزشکان و متخصصان به وجود آمده بود سرانجام گردهمایی انتخاباتی ترامپ در تولسا برگزار شد. تولسا در حالی میزبان ترامپ و هوادارانش بود که روند ابتلا به کرونا در ایالت اوکلاهاما با شیب نسبتا تندی رو به افزایش بود و تندترین شیب روند ابتلا در این ایالت نیز مربوط به شهر تولسا بود.

به گزارش خرداد ، پیش از برگزاری این گردهمایی انتخاباتی، معترضان به نژادپرستی که از قضا سابقه دیرین و طولانی در این شهر دارد و در سال ۱۹۲۱ هم این اختلافات نژادی منجر به قتل تعداد زیادی از سیاه‌پوستان شد در اطراف محل برگزاری این گردهمایی دست به تظاهرات و اعتراض زدند. جالب است که محل قتل سیاه‌پوستان در سال ۱۹۲۱ در تولسا بسیار به مکان تجمع هواداران ترامپ و محل برگزاری این گردهمایی نزدیک بود.

البته این گردهمایی که ترامپ بسیار اصرار داشت تا برگزار شود و انتظار می‌رفت از جانب هواداران و حامیان او یک گردهمایی پرشور و حرارت باشد کاملا ناامیدانه و سرد و با حضور کم شور هواداران او برگزار شد. حتی سالن برگزاری مراسم پر نشد و تعداد بسیاری از صندلی‌ها خالی ماند. نه خبری از شور و حرارت در میان بود و نه خبری از صف‌های طولانی از مردمانی که عکس ترامپ و پرچم‌هایی با نوشته‌هایی از شعارهای تبلیغاتی کمپین او در دست دارند. 

تعدادی از رسانه‌ها تعداد حضار در این مراسم را حدود ۶ هزار نفر تخمین زدند، این در حالی است که این سالن بیش از ۱۹ هزار صندلی دارد. البته کارگردان تصویری برنامه سعی کرد فضای پشت سر ترامپ در سخنرانی را پر و متراکم نشان دهد اما سایر نقاط سالن خالی به نظر می‌آمد. 

همچنین قرار بود مایک پنس، معاون دونالد ترامپ هم در محوطه و فضای باز خارج از سالن برای حامیان ترامپ سخنرانی کند که این سخنرانی به دلیل حضور کم‌شور افراد ملغی شد.

ترامپ در لحظاتی غیر قابل باور از این سخنرانی با حالتی مغرورانه و پیروزمندانه خطاب به هوادارانش گفت: "من به مقامات کاخ سفید دستور دادم تا تعداد تست‌های کرونا را کاهش دهند. من فوق العاده‌ام!”. هواداران او هم برای نشان دادن حمایت تمام قدشان از ترامپ، از استفاده و به همراه داشتن ماسک سر باز زدند و به این شکل اعتمادشان به او را به نمایش گذاشتند.

حالا خبر رسیده است که فقط در بین کارمندان ستاد ترامپ، ۶نفر به کرونا مبتلا بودند. نگرانی‌های متخصصان و پزشکان از تاثیر این گردهمایی در انتقال ویروس کرونا در بین حاضران در این مراسم تشدید پیدا کرده است و معتقدند اصرار به دور از منطق ترامپ برای برگزاری این گردهمایی جان انسان‌ها را به خطر انداخته است. به نظر میاد گردهمایی تولسا برای ترامپ از هر نظر یک باخت بزرگ بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی