امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۱۴۱
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹

کمپین بایدن اظهارات ترامپ در مورد کرونا در تولسا را ظالمانه خواند

سرویس بین الملل خرداد _فرهنگ مرات : شیوع کرونا در سرتاسر جهان و دست و پنجه نرم کردن کشورها با این ویروس درتمام نقاط جهان به بحرانی گریزناپذیر تبدیل شده است. یکی از مهمترین پارامترهای مقابله با این ویروس شناسایی زودهنگام و به موقع آن است. به همین دلیل تمام کشورها با به کارگیری تمام قدرت و امکانات خود به دنبال افزایش تست‌های کرونا از راه‌ها و مسیرهای مختلف هستند.

به گزارش خرداد ، دونالد ترامپ پس از کشمکش‌ها و جنجال‌های فراوان سرانجام توانست بعد از  گذشت بیش از سه ماه دوباره گردهمایی انتخاباتی برگزار کند. البته برگزاری این گردهمایی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور مقابله با کرونا خود دلیلی برای انتقال و افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بود. 

ترامپ در میانه این گردهمایی با افتخار اعلام کرد که دستور داده تعداد تست‌های کرونا در آمریکا کاهش پیدا کند. این سخن ترامپ که در تمامی رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای داشت، واکنش کمپین جو بایدن و دیگر چهره‌های مهم دموکرات را به دنبال داشت. مسئولان کمپین جو بایدن که نامزد دموکرات‌ها در انتخابات و رقیب دونالد ترامپ است این دستور ترامپ مبنی بر کاهش تعداد تست‌های کرونا را "ظالمانه” نامیدند.

کیت بدینگفیلد که مدیر اجرایی کمپین انتخاباتی جو بایدن است علاوه بر ظالمانه خواندن اظهارات ترامپ گفت: "ترامپ امشب در پشت این حرف‌هایش یک حرف مهم را در سکوت زد و اعلام کرد که در حال سقوط و سرنگونی است. این سخنان او تصمیمات دیگر ترامپ را که منجر به بیکاری افراد بسیار، سقوط و رکود اقتصادی و تبدیل آمریکا به بحران‌زده‌ترین کشور کرونایی جهان شده است را نیز آشکار می‌کند”.

دکتر آنتونی فائوچی، رییس سازمان ملی بیماری‌های عفونی و حساسیت‌های آمریکا و مشاور پزشکی کاخ سفید که از اعضای مهم کمیته مقابله با بحران کرونا نیز هست در روزهای گذشته این فرضیه را مطرح کرد که افزایش ناگهانی تعداد مبتلایان در بیش از ۲۰ ایالت شاید به دلیل کاهش تعداد تست‌های کرونا باشد. او در ادامه اظهاراتش گفت که ما هنوز در میان موج اول کرونا قرار داریم و این افزایش تعداد مبتلا به هیچ وج به معنای ورود ما به موج دوم نیست، بلکه در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌های مقابله با این بیماری از کاهش تعداد تست‌ها گرفته تا بازگشایی پر سرعت اقتصاد اشتباه کرده‌ایم.

سناتور برنی سندرز که نامزد مستعفی دموکرات‌ها در رقابت‌های درون حزبی برای انتخابات ریاست جمهوری بود هم به این رویه معترض شد و در حساب توییتری خود نوشت که ظاهرا ترامپ از نظاره کردن به افزایش میزان ابتلای مردم به کرونا مست و سرخوش می‌شود. او مسئول مستقیم مرگ و جان آدم‌ها است و باید بگویم دیگر وقتش رسیده که او را پایین بکشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی