امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۱۸۱
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴

قتلگاه جورج فلوید

خرداد: قتلگاه "جورج فلوید"  در شهر "مینیاپولیس" ایالت "مینه‌سوتا" آمریکا تبدیل به یک مکان خاص گردشگری در این شهر شده است.

به گزارش خرداد به نقل از عصرایران، پس از قتل جورج فلوید بسیاری از شهروندان حامی جنبش برابری نژادی به محل یادبود قتلگاه او آمده و به او ادای احترام می‌کنند و یا عکس یادگاری می‌گیرند.

تصویر زیر از خبرگزاری فرانسه است و یک خانواده سیاه پوست آمریکایی (پدر و فرزندان) را نشان می‌دهد که در محل یادبود جورج فلوید عکس یادگاری می‌گیرند.

قتلگاه جورج فلوید (+عکس)

بسیاری از مردم نیز در این محل گُل و پلاکارد می‌گذارند به نحوی که روزانه دسته گل‌های تازه به محل می‌آید و دل نوشته‌های تازه‌ای در نفی نژادپرستی روی پلاکاردها نقش می‌بندد.

در طی 4 هفته گذشته بسیاری از شخصیت‌های رنگین‌پوست و یا حامی جنبش برابری نژادی نیز به این محل آمده و به فلوید و آرمان‌های برابری نژادی، ادای احترام کرده‌اند.

 

عکس: وال استریت ژورنال

قتلگاه جورج فلوید (+عکس)

قتلگاه جورج فلوید (+عکس)

جورج فلوید شهروند سیاه پوست 46 ساله آمریکایی 4 هفته پیش (25 مه 2020) از سوی پلیس سفید پوست هنگام دستگیری با فشار بر ناحیه گردن خفه شد و جان سپرد.

از زمان قتل او موجی جهانی از اعتراضات برضدنژادپرستی و رفتار خشن پلیس در قبال رنگین‌پوستان در داخل و خارج ایالات متحده آمریکا به راه افتاده است.

 

عکس:SIPA 


قتلگاه جورج فلوید (+عکس)

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی