امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۲۹۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

یخچال‌های خالی مردم لبنان پس از بحران اقتصادی!

خرداد: بحران اقتصادی در لبنان به کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم این کشور منجر شده است و تقریبا بخش های زیادی از مردم را به فقر کشانده است.

به گزارش خرداد به نقل از فرارو، کشوری که به شدت به واردات متکی است این روزها با رکود اقتصادی بزرگ، کاهش تقاضای داخلی و واردات، کمبود شدید ارز خارجی، بالا رفتن آمار بیکاری و میانگین فقر، افزایش قیمت‌ها و کاهش ارزش لیره در بازارهای موازی و کسری مالی ناشی از کاهش درآمدهای مالیاتی روبه رواست.

قیمت ها در این کشور تقریبا به همان سرعتی که ارزش خارجی کمبود یافته افزایش پیدا کرده است.

عکاسان خبرگزاری فرانسه با حضور در خانه های مردم لبنان در شهرهای بیروت، طرابلس، جبیل، جونیه و سعیده از آنها پرسیده اند که چه غذاهایی روی میز می گذارند. کسانی که قبول کردند تا از آنها عکس گرفته شود درب یخچال خود را باز کردند که اغلب قفسه های آن خالی از مواد غذایی بود.

یک مرد 60 ساله لبنانی که در یخچالش یک آب معدنی و دو خیار وجود داشت گفت: اگر یخچال کوچکتر در بازار باشد من این یخچال را می فروشم و یک نمونه کوچکتر می خرم. حداقل با این کار پولی به دست می آورم و می توانم برای خوردن چیزی بخرم.

لبنان که به سوئیس خاورمیانه معروف بوده اکنون طبق اعلام بانک جهانی 40 درصد مردم کشور زیر خط فقر قرار دارند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی