امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۳۱۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸

تلاش ترامپ برای عدم انتشار کتاب خاطرات سوم

ترامپ آن‌چنان هم که به نظر می‌رسد فرد پر قدرتی در خانواده نیست و او بسیار تحت تاثیر ملانیا قرار دارد و در مواقعی مجبور است به ملانیا باج‌های مالی بدهد
سرویس بین الملل خرداد _امیرعلی والا: دونالد ترامپ علاوه بر تمام مشکلاتی که او را در محاصره قرار قرار داده است با حواشی انتشار دو کتاب خاطرات دست و پنجه نرم می‌کند. از یک سو کتاب خاطرات جان بولتون از ماه‌هایی که به عنوان مشاور امنیت ملی در کنار ترامپ بود حساسیت رسانه‌ها و مقامات را برانگیخته کرده و فشار روانی را بر ترامپ افزوده کرده است. 

به گزارش خرداد ،از سوی دیگر کتاب خاطراتی که از مشاهدات نزدیکان ملانیا ترامپ جمع آوری شده و روانه بازار شده است با استقبال مناسبی روبرو شده است و در بخش‌هایی از این کتاب متوجه می‌شویم که ترامپ آن‌چنان هم که به نظر می‌رسد فرد پر قدرتی در خانواده نیست و او بسیار تحت تاثیر ملانیا قرار دارد و در مواقعی مجبور است به ملانیا باج‌های مالی بدهد.

تلاش ترامپ برای جلوگیری از انتشار کتاب جان بولتون نتیجه نداد و این کتاب به دست خوانندگان رسید. البته امروز مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگویی در مورد این کتاب صحبت کرد و صحت ادعاهای بولتون در این کتاب را زیر سوال برد و البته او را به سرنوشت شوم ادوارد اسنودن که اطلاعات نظامی محرمانه را لو داده بود تهدید کرد.

حالا قرار است کتاب خاطرات سومی هم روانه بازار نشر شود که مری ترامپ برادرزاده ترامپ آن را جمع‌آوری کرده است و در آن اطلاعاتی از ثروت و منابع مالی خانواده ترامپ گرداوری شده است. مری ترامپ فرزند فرد جونیور ترامپ، برادر بزرگ‌تر دونالد ترامپ است. فرد جونیور ترامپ بر اثر تاثیر سال‌ها اعتیاد به الکل درگذشت و مری ترامپ معتقد است عمویش، دونالد ترامپ از شرایط نامساعد پذرش سواستفاده کرده است و ارث او را بالا کشیده است. 

به علاوه در این کتاب تخمینی از ثروت دونالد ترامپ و روش‌های فرار مالیاتی او به خواننده خواهد داد. مری ترامپ که خود یک روانشناس است در توضیح این کتاب می‌گوید خاطرات من در این کتاب به همه نشان خواهد داد که چگونه خطرناک‌ترین مرد جهان در خانواده‌ای عجیب پرورش یافته است. ترامپ و اطرافیانش که از تاثیرات این کتاب بر رسانه‌ها، افکار عمومی و سرنوشت ترامپ در انتخابات واهمه دارند برادر دیگر ترامپ را وادار کردند که به علت ممانعت از افشای رازهای خانوادگی علیه برادرزاده خود و انتشار این کتاب شکایت کند. باید دید این بار ترامپ موفق خواهد شد یا این کتاب سومین کتابی خواهد بود که در این ماه روانه بازار نشر می‌شود و عرصه را بر ترامپ تنگتر از پیش خواهد کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی