امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۳۸۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲

پخش مینی سریالی درباره قضیه ترامپ و کومی قبل از انتخابات!

موضوع سریال درباره ماجرای پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا ؛این سریال بر روی افکار عمومی به نفع جو بایدن و به ضرر دونالد ترامپ تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.
سرویس بین الملل خرداد _ صلاح الدین توماژپور : شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس آمریکا خبر داده است که مینی سریالی که با موضوع چالش‌ها و کشمکش‌های بین کاخ سفید و اف‌بی‌آی و به ویژه بین دونالد ترامپ و جیمز کومی، رییس وقت اف‌بی‌آی رخ داد و منحر به اخراج کومی شد با سرعت بیشتری در حال تولید است و مراحل پایانی را سپری می‌کند.

به گزارش خرداد ،ابتدا قرار بود این سریال در ماه آبان امسال و پس از برگزاری انتخابات پخش شود. حال با داغ شدن تنور انتخابات و قرار گرفتن دونالد ترامپ در موضع ضعف، زمان پخش این سریال به شهریور موکول شد و قرار است قبل از انتخابات پخش شود. موضوع این سریال که به ماجرای  پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا به نفع دونالد ترامپ اختصاص دارد می‌تواند روی افکار عمومی به نفع جو بایدن و به ضرر دونالد ترامپ تاثیر بسزایی بگذارد.

مایكل فلین که تا یک سال پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ مشاور امنیت ملی او بود به دنبال افشای چگونگی ارتباط وی با سرگئی كیسلیاك، سفیر روسیه در واشنگتن ناگزیر به استعفا از مقام خود شد و این سوظن را قوت بخشید که ممکن است اتهامات دموکرات‌ها درست باشد و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری به نفع ترامپ دخالت کرده باشد. از این رو پرونده فلین برای تحقیق به اف‌بی‌آی سپرده شد. 

پس از انتقال این پرونده به اف‌بی‌آی، دونالد ترامپ برای گفتگو در مورد روند این پرونده جیمز کومی را به کاخ سفید فرا‌خواند و به گفته کومی در این جلسه دونالد ترامپ از او خواسته است که این پرونده را رها کند و اتهامات موجود بر علیه مایکل فلین را نادیده بگیرد. 

جیمز کومی پس از این جلسه با بازگو کردن درخواست دونالد ترامپ از سمت خود استعفا داد و دونالد ترامپ بدون توجه به استعفای کومی او را اخراج کرد. رسانه‌ها و مجریان قانون نسبت به اظهارات کومی حساس شدند و و روی آن تمرکز کردند. آن‌ها در صورت راستی آزمایی ادعای کومی می‌توانستند علاوه بر زیر سوال بردن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، روند استیضاح ترامپ را به دلیل دخالت مستقیم و سواستفاده از قدرت برای جلوگیری از اجرای عدالت کلید بزنند.

مقامات ارشد آمریکا و سناتورهای پرسابقه‌ای مانند جان مک‌کین که جمهوری‌خواه بود درباره این اتفاق اظهارنظر کردند و آن را یک واترگیت جدید نامیدند. واترگیت نام ماجرایی است که در آن نیکسون به طور غیر مستقیم خواهان جلوگیری تحقیق و تفحص از سازمان سیا درباره واترگیت شده بود و پس از برملا شدن آن، عده‌ای از مقامات مسئول کاخ سفید و یک دادستان اخراج و محاکمه شدند.

در ادامه این جریان و پرونده فلین و دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ دیدارهای محرمانه‌ای بین رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه وقت آمریکا و رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ با سفیر روسیه شکل گرفت که شایعات درباره این دیدارها مبنی بر آن بود که طرفین اسناد محرمانه‌ای از دخالت روسیه در انتخابات را با پول معامله کردند و آن‌ها را از سفیر روسیه خریدند.

سرانجام این اتفاقات منجر به استیضاح ترامپ نشد اما تا مدتی پایه‌های کرسی او در کاخ سفید را لرزاند و در صدر اخبار قرار گرفت. تمام این اتفاقات هیجان‌انگیز و مرموز می‌تواند بن مایه یک سریال سیاسی معمایی جنجالی و پر بیننده باشد. البته همزمان با جذابیت می‌تواند دوباره اذهان را نیز نسبت به ترامپ و رابطه‌ و علاقه‌اش به دیکتاتورهای کشورهای دیگر بالاخص ولادیمیر پوتین حساس کند.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی