امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۳۸۳
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵

مامور سرویس اطلاعاتی انگلیس: پوتین به دنبال انتخاب مجدد ترامپ است!

کمیته تحقیق و تفحص مجلس انگلستان در زمان "ترزا می" به مدارکی دال بر ارتباط شخصی بین ترامپ و پوتین دست پیدا کرد؛ این کمیته موظف شد تا اطلاعات و مدارک خود را منتشر کند اما . . .
سرویس بین الملل خرداد _امیرعلی والا :به گفته یک مامور سابق امنیتی سرویس اطلاعاتی بریتانیا، دولت انگلستان مدارک و شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد ولادیمیر پوتین برای حفظ روابط و شرایط موجود بین دو کشور تمایل به حفظ ترامپ در قدرت و پیروزی او در انتخابات دارد.

به گزارش خرداد ، البته کریستوفر استیل، مامور سابق ام‌آی۶ گفته است کمیته تحقیق و تفحص مجلس انگلستان در زمان نخست‌وزیری ترزا می درسال ۲۰۱۸ به شواهد و مدارکی دال بر ارتباط شخصی بین ترامپ و پوتین دست پیدا کرد. این کمیته موظف شد تا اطلاعات و مدارک خود را پس از ادغام و تطبیق با مدارک کمیته امنیت منتشر کند اما پس از عزل ترزا می و به قدرت رسیدن بوریس جانسون تکیه او به نقام نخست وزیری از انتشار این مدارک جلوگیری شد. جانسون تلاش کرد محلس را متقاعد کند تا شش ماه پس از معلوم شدن تکلیف برگزیت این مدارک انتشار پیدا نکند، البته تا امروز هم که مدتی از آن ضرب‌الاجل گذشته است این مدارک هنوز منتشر نشده است.

کریستوفر استیل می‌گوید دولت ترزا می که بوریس جانسون دو سال به عنوان وزیر امور خارجه در آن مشغول به کار بود سعی کرد ارتباط بین ترامپ و پوتین را لاپوشانی کند اما برای خود آن‌ها کاملا مسجل شده است که در سالی که ترامپ در انتخابات به پیروزی رسیده ارتباطی بین او و روسیه برقرار بوده است.

کریستوفر استیل که سه سال رییس میز روسیه در سرویس اطلاعاتی انگلستان، ام‌آی۶ بوده است می‌گوید به مدارک و شواهد متقنی دست یافته است که دولت ترزا می و سپس دولت بوریس جانسون تصمیم گرفتند به نفع حفظ ارتباط با دونالد ترامپ و دولت مستقر در آمریکا این مدارک را مسکوت باقی بگذارند. البته استیل از این تصمیم ناخشنود و عصبانی است و می‌گوید منافع تجاری هیچ‌وقت نباید بر منافع ملی و امنیت کشور تاثیر بگذارد. بر اساس اظهارات استیل روسیه پس از تاثیرگذاری در نتایج انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به نفع دونالد ترامپ، در رفراندوم و همه‌پرسی سال ۲۰۱۶ انگلستان نیز مبنی بر خروج این کشور از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت نیز تاثیر گذاشته است و انگلستان نباید به راحتی از کنار این دو اتفاق مهم بگذرد.

اظهارات استیل در کنار خاطرات تازه منتشر شده جان بولتون می‌تواند معنای ویژه‌ای بدهد. جان بولتون که مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ بود در مورد علاقه قلبی ترامپ به پوتین مطالبی در کتاب تازه منتشر شده خود نوشته است و در مصاحبه‌ای که او هفته گذشته در مورد این کتاب با شبکه ای‌بی‌سی داشت گفت: "ولادیمیر پوتین به هیچ وجه دونالد ترامپ را یک رقیب و هماورد نمی‌دیده و نمی‌بیند. بیشتر این‌گونه است که ترامپ سازی در دستان پوتین است که او هر طور که دلش بخواهد آن را می‌نوازد”.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی