امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۵۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱

ترس مقامات امنیتی آمریکا از ابتلای ترامپ به "کرونا"

ظاهرا دست و پای مسئولان کاخ سفید برای حفاظت از ترامپ بسیار بسته است
سرویس بین الملل خرداد _ فرهنگ مرات: در ماه گذشته جو بایدن پس از نزدیک به ۷۰ روز خانه‌نشینی به علت کروناهمراه با همسرش به مناسبت روز یادبود در انظار عمومی ظاهر شد. روز یادبود روزی است که به مناسبت یادبود سربازان و نظامیانی که در جنگ‌جهانی کشته شدند و همچنین تقدیر از کهنه سربازان آمریکایی برگزار می‌شود و سیاستمداران نگاه ویژه‌ای به این روز دارند و شرکت در آن را به مثابه پاسداشت غرور ملی و میهنی و از خودگذشتگی در راه کشور می‌دانند. بایدن و همسرش در روز شرکت در این مراسم برای حفظ پروتکل‌های بهداشتی ماسک به صورت داشتند.

به گزارش خرداد ،این اتفاق هم‌زمان با سخنرانی ترامپ برای کهنه سربازان و بازدید او از چند مجموعه صنعتی بود. او در میان کهنه سربازان که اکثرا سالخورده و از کار افتاده‌اند و با بیماری‌های مختلف و کهولت دست و پنجه نرم می‌کنند و از این رو بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند گفت: "شما سربازان پرافتخار این کشور هستید و بسیار شجاع‌تر از آن هستید که احتیاج به استفاده از ماسک داشته باشید!”. ترامپ در ادامه هم در بازدید از مجموعه‌های صنعتی و کارخانجات رو به دوربین‌ها بایدن و ماسکی که به صورت داشت را مسخره کرد و به او خندید و با اعتماد به نفس گفت ماسک نزنید!

این اتفاقات سبب شد مسائل و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده یا عدم استفاده از ماسک، ابتلا به کرونا و البته وضعیت سلامتی جسمی و روانی دو نامزد به بحثی میان کمپین‌های هر دو نامزد بدل شود.

پس از گردهمایی انتخاباتی دونالد ترامپ در تولسا که در آن ۸نفر از نزدیکان و اعضای کمپین او به کرونا مبتلا شدند، خبری مبنی بر ابتلای دو نفر از اعضای تیم حفاظت از دونالد ترامپ به کرونا منتشر شد و پس از انتشار این خبر در اخبار تکمیلی خبری از قرنطینه کامل تیم حفاظت او نیز به گوش رسید.

حالا که تنور انتخابات بیش از گذشته داغ شده است و به روز رای‌گیری نزدیک‌تر می‌شویم، دونالد ترامپ فعالیت‌های انتخاباتی و ستادی خود را گسترش داده است. این افزایش فعالیت‌ها جامعه پزشکی و درمانی آمریکا و همچنین مسئولان امنیتی را بیش از پیش نگران کرده است. از یک سو عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم استفاده از ماسک توسط طرفداران او و سیاسیون افراطی جمهوری‌خواه به یک کنش سیاسی تبدیل شده است و این اقدام و اصرار به عدم رعایت اصول جامعه پزشکی را نگران کرده است و از سوی دیگر نزدیک شدن بیش از حد ویروس کرونا به حلقه اصلی نزدیکان ترامپ مسئولان امنیتی را نگران‌تر کرده است.

ترامپ و اطرافیانش نه راه پس دارند و نه راه پیش. تغییر رویه آن‌ها و استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی به عنوان سر خم کردن در مقابل علم و بایدن و کمپین او تلقی خواهد شد و از طرفی هم بیمار شدن ترامپ و مبتلا شدنش به کرونا، شانس او را برای انتخاب مجدد به عنوان رییس جمهور کاهش خواهد داد. به علاوه ابتلای او به کرونا می‌تواند بهانه‌ای به دست مخالفانش بدهد که با اتهام عدم صلاحیت این فرد برای اداره کشور دوباره به خیابان‌ها بیایند و نظم و آرامش را بیش از پیش به خطر بیاندازند و امکان خارج شدن اوضاع از دست مقامات امنیتی را هم افزایش دهند.

تنها راهی که مقابل مسئولان کاخ سفید قرار دارد این است که به فاصله زمانی کمتری نسبت به قبل دمای بدن افراد را اندازه بگیرند و افراد نزدیک به ترامپ را هم از شرایط پر خطر به دور نگه دارند. ظاهرا دست و پای مسئولان کاخ سفید برای حفاظت از ترامپ بسیار بسته است و این اتفاقات ترس آن‌ها را افزایش داده است.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی