امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۵۰۵
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲

کابوس بازار بورس وال استریت، وزارت الیزابت وارن در وزارت خزانه خزانه‌داری

وارن می خواهد با حضورش قوانین را از بیخ و بن شخم بزند و اموال تمام سرمایه‌داران و ثروتمندان را الک کند تا بتواند مال و ثروت قانونی از غیر قانونی را سوا کند.
سرویس بین الملل خرداد _ صلاح الدین توماژ: الیزابت وارن اولین سناتور زن و نیز سناتور ارشد ایالت ماساچوست در سال‌های اخیر تا امروز بوده است. از این رو در بین زنان آمریکا محبوب است و انجمن‌های حمایت از حقوق زنان و نهادهای فمینیستی به شدت از او حمایت می‌کنند. همچنین وارن به مدت ۳۰ سال استاد دانشگاه در رشته حقوق در دانشگاه‌های مختلف و معتبر آمریکا بوده است و حمایت بسیاری از سوی نهادهای آموزشی و دانشگاه‌های آمریکا دارد. مواضع عدالت‌جویانه و چپ‌گرایانه وارن و قرابت او با برنی سندرز و ترفی‌خواهان حزب دموکرات سبب شده است تا جوانان حامی جنبش برنی سندرز و بال چپ حزب دموکرات نسبت به او نگاه و اعتماد ویژه‌ای داشته باشند.

به گزارش خرداد ،وارن در ماه‌های اخیر در صدر گزینه‌های احتمالی معاونت بایدن برای شرکت در رقابت‌های انتخابات قرار داشت و البته هنوز هم نامش در میان چند گزینه اصلی وجود دارد اما با قوت گرفتن احتمال اعلام نام سناتور کاملا هریس، زمزمه‌های از سپردن وزارت خزانه‌داری آمریکا به وارن شنیده می‌شود. وال استریت که توانسته بود پس از اعلام توقف فعالیت‌های انتخاباتی برنی سندرز و الیزابت وارن نفس راحتی بکشد و از تیرهایی که این دو نامزد به سمت این بازار مشکوک شلیک می‌کردند جان سالم به در ببرد حالا دوباره به کابوسی سهمگین مبتلا شده است. 

وارن که منتقد بزرگ بانک‌های بزرگ است ممکن است اولین زنی باشد که وزیر خزانه‌داری آمریکا شود و با حضورش قوانین را از بیخ و بن شخم بزند و اموال تمام سرمایه‌داران و ثروتمندان را الک کند تا بتواند مال و ثروت قانونی از غیر قانونی را سوا کند.

مقامات اصلی کمپین انتخاباتی جو بایدن نیز با تایید وجود این احتمال توضیح دادند که در دوران رقابت‌های درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری، الیزابت وارن نشان داد که می‌تواند ملغمه کارامد و مناسبی از قانون و اقتصاد را عرضه کند و می‌تواند یک وزیر خزانه‌داری موفق و مبدع باشد.

اگر این اتفاق رخ دهد اولین تغییری که توسط وارن رقم خواهد خورد، توقف تمام و کمال سیاست‌های مالی دونالد ترامپ خواهد بود. گام بعدی هم بررسی دقیق سوابق مالی و حسابرسی بانک‌های بزرگ خواهد بود و به همین دلیل است که الیزابت وارن می‌تواند کابوسی برای وال استریت باشد. گام‌های بعدی وارن رسیدگی و بررسی مجدد مجوزهای اعطای وام و پرونده‌های مالی و مالیاتی ثروتمندان خواهد بود. از این رو کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که با حضور وارن بر کرسی وزارت خزانه‌داری آمریکا در ابتدا و آغاز کار او بازار و بالاخص بازار بورس با یک شوک بزرگ و فشار بی بدیل ناشی از فشار بر روی بانک‌های بزگ و حسابرسی دقیق بر سوابق آن‌ها مواجه خواهد شد.

یکی از برنامه‌های اصلی وارن در دوران نامزدی او برای انتخابات ریاست جمهوری به جریان انداختن پرونده‌های فساد مالی فرزندان و بستگان درجه اول سیاست‌مداران سرشناس بود که توانسته بودند با بهره‌مندی از رانت، بالاخص رانت اطلاعاتی ثروت غیرقانونی به هم بزنند. همچنین او قصد دارد درکنار این اقدام پرونده بدهکاران کلان بانکی که نه تنها از بازپرداخت تعهدات خود به بانک‌ها سرباز می‌زنند بلکه وام‌های بیشتری هم دریافت می‌کنند بپردازد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی