امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۵۳۳
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰

تصاویر / بمب‌ شیمیایی سردشت دقیقا کجا افتاد؟

خرداد: هفتم تیرماه سال ۶۶ در بمباران شیمیایی شهر سردشت یکی از بمب‌ها در یک کوچه فرود آمد و جان ۹ نفر از اهالی یک خانه را گرفت.

بمب شیمیایی سردشت کجا افتاد

به گزارش خرداد، صدرا محقق خبرنگار روزنامه شرق در توئیتی با انتشار چهار تصویر زیر نوشت:

«در بمباران شیمیایی سردشت در روز هفتم تیرماه سال ۶۶ یکی از بمب‌ها توی این کوچه افتاد، درست زیر این درخت توت. و همان روز  ۹ نفر از اعضای خانواده اسدزاده که در خانه‌ای روبروی این درخت زندگی می‌کردند جان خود را از دست دادند.»

 نیروی هوایی عراق روز ۷ تیر۱۳۶۶ با استفاده از بمب‌های شیمیایی چهار نقطه پرازدحام شهر سردشت از توابع استان آذربایجان غربی را بمباران کرد. در این حمله حدود  ۱۱۰ نفر از ساکنان غیرنظامی شهر جان‌باختند و ۸ هزار نفر دیگر نیز در اثر گازهای سمی مسموم شدند.

فقط در یک کوچه از شهر سردشت ۱۸ نفر از ۲ خانواده جان خود را از دست دادند. ۹ نفر از خانواده اسد زاده و ۹ نفر از خانواده واحدی. روایتی از این کوچه را ببینید و  بخوانید.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی