امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۵۷۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵

علم الهدی: دشمن عدالتخواهی را نشانه گرفته تا منحرفش کند / برای آرمان‌های اعلام‌شده از طرف رهبری، یک جریان انحرافی می‌تراشند تا نیرو‌ها را از ولایت جدا کنند

خرداد: امام جمعه مشهد گفت: عدالتخواهی را دشمن نشانه گرفته تا به نحوی منحرفش کند و متأسفانه در برخی موارد نیز موفق بوده است، عدالت برای ما نقطه آرمانی است اما ذیل تقوا و ولایت موضوعیت دارد.

به گزارش خرداد، حجت الاسلام علم الهدی گفت: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان، مساله عدالت را به ‌عنوان یک آرمان مهم نظام معرفی کردند. در نظام اسلامی، دو کار اصلی داریم یکی توسعه اسلام و دیگری عدالت اجتماعی است و جز این دو مساله کار دیگری در نظام نداریم که در توسعه اسلام به مرحله استکبارستیزی و در عدالت اجتماعی نیز به مرحله مبارزه با جریان‌های قدرت و ثروت رسیدیم.

وی ادامه داد: مراقب باشید جریان انحرافی به سراغ شما به ‌خصوص نیروهای جوان‌تر نیاید چون دشمن فهمیده جوانان این مملکت از رهبری دست‌بردار نیستند از این رو شگردی که الان دشمن علیه ما اجرا می‌کند این است که برای آرمان‌های اعلام‌شده از طرف رهبری، یک جریان انحرافی می‌تراشد و آن را تبلیغ می‌کند تا نیروها را از رهبری و ولایت جدا کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در بررسی کاملی که از ابتدا تا الان انجام داده‌ام ۱۵ درصد دانشجویان و استادان انگیزه فعالیت‌های اجتماعی دارند و ۸۵ درصد هم اصلا انگیزه فعالیت ندارند.

علم الهدی افزود: در قضیه اخیر بیماری کرونا، مساله در دست متدینین بود، بسیج جامعه پزشکی آمدند و با غربالگری عظیمی که انجام دادند تمام مبتلایان در خانه‌ها و حتی در هتل‌ها را شناسایی کردند، مدیریتی در نقاهتگاه‌ها اتفاق افتاد و برای مبتلایان هم برنامه درمانی، هم پزشک و هم پرستار تدارک دیدند و این کار سبب شد آمار فوتی در مشهد به‌شدت کاهش یابد.

وی ادامه داد: رمز موفقیت ما در بیماری کرونا چه در مساله درمان و چه در مساله مقابله با عوارض آن در کشور این بود که فضا دست نیروهای ارزشی قرار داشت، هم در درمان، هم در رزمایش مواسات و دیگر عرصه‌ها، پیشرفت‌ها به خاطر فعالیت عزیزان ارزشی بود.
برچسب ها: علم الهدی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی