امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۵۸۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷

دیدار نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با رهبران سیاسی طالبان در قطر

خرداد: نماینده ویژه وزارت امور خارجه کشورمان در امور افغانستان با سفر به دوحه با رهبران دفتر سیاسی طالبان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خرداد به نقل از تسنیم، محمد ابراهیم طاهریان نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران در سفر به قطر با رهبران دفتر سیاسی طالبان درباره دخالت نیروهای خارجی و مسائل مربوط به افغانستان گفت‌وگو کرد.

کاهش خشونت‌ها، آغاز مذاکرات بین‌الافغانی بدون دخالت نیروهای خارجی به ویژه آمریکا و مسائل پیرامون منافع مشترک دو کشور ایران و افغانستان از جمله موضوعاتی است که در این دیدار میان دو‌ طرف مطرح و پیرامون آنها بحث شده است.

این دیدار در حالی صورت گرفته است که زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای صلح افغانستان نیز به تازگی دور جدید سفرهای خود به قطر و پاکستان را آغاز کرده و به دنبال اجرای مفاد توافق دوحه میان آمریکا و طالبان است.

جمهوری اسلامی ایران بی‌شک مهم‌ترین همسایه افغانستان بوده و بازیگران قدرت در این کشور به دنبال همگرایی با کشورمان در مسائل مختلف هستند تا با رعایت اصول حسن همجواری بتوانند شرایط مساعد حکومتداری در کشورشان را پیاده کنند.

رهبران طالبان نیز در طول سال‌های گذشته با سفر به ایران و دیدار با مقامات کشورمان همواره سعی داشته‌اند تا نظرات ایران در رابطه با موضوع صلح در افغانستان را شنیده و آنها را مدنظر قرار دهند.
برچسب ها: افغانستان ، طالبان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی