امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

کرونا دوباره آمریکا را زیر پا گذاشت

در تگزاس و بخش‌هایی از کالیفرنیا می‌کده‌ها دوباره تعطیل شدند؛ در میامی محدودیت‌های جدیدی برای استفاده عموم مردم از سواحل وضع شد؛در تعداد بسیاری از ایالت‌ها دوباره رکورد ابتلای روزانه به کرونا زده شود
سرویس خبری خرداد _رامتین لطیفی:  حداقل ۱۲ ایالت از ایالت‌های آمریکا پس از اوج گرفتن موج ابتلا به کرونا، برنامه‌های بازگشایی اقتصادی و محل‌های تجمع خود را دوباره متوقف کردند. این اقدام پیشگیرانه به دلیل اعتماد به جامعه پزشکی، متخصصان و نیز عدم تکرار تجربه‌های تلخی مانند بازگشایی سواحل، مراکز تفریحی، همایش‌ها و مهمانی‌ها بود که در ماه‌های اخیر گریبان کشور آمریکا گرفته است.

به گزارش خرداد  ،در تگزاس و بخش‌هایی از کالیفرنیا می‌کده‌ها دوباره تعطیل شدند. همچنین در میامی محدودیت‌های جدیدی برای استفاده عموم مردم از سواحل وضع شد. پیش‌بینی می‌شود قبل از رسیدن به تعطیلات آخر هفته پیش رو، قوانینی برای محدود کردن می‌کده‌های عمومی وضع شود. خطر ابتلا در این مکان‌ها به شدت بالاست و برای مثال تنها در یک می‌کده عمومی در میشیگان درماه گذشته ۸۵ نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند. 

افزایش روزانه شیب ابتلا به کرونا در آمریکا که منجر شد در تعداد بسیاری از ایالت‌ها دوباره رکورد ابتلای روزانه به کرونا زده شود، زنگ خطرها را دوباره به صدا درآورد. در جمعه گذشته تنها در یک روز ۴۰۱۷۳ نفر در آمریکا به این ویروس مبتلا شدند و رکورد ابتلا در یک روز در این کشور را زد. 

متخصصان و جامعه پزشکی آمریکا با ابراز نگرانی از اوج گرفتن دوباره موج شیوع و ابتلای کرونا اعلام کردند که این موج و تعداد قربانیان آن می‌تواند تا ۲۴ برابر هم بیشتر و سهمگین‌تر شود. به صدا درآمدن این زنگ خطرها سبب شد این اقدامات جدید برای کنترل زنجیره ابتلا در این ایالت‌ها وضع شود. 

شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا جهان و جریان زندگی را تحت تاثیر خودش قرار داده است و دنیای قبل و بعد کرونا دیگر نمی‌تواند شبیه هم باشد. اما شرایط برای آمریکا بسیار وخیم‌تر از دیگر کشورهای جهان است. بر اساس اطلاعات منتشر شده از دانشکاه جان هاپکینز، آمریکا با جمعیتی درحدود ۴درصد جمعیت جهان به تنهایی ۲۵درصد موارد قطعی ابتلا به کرونا و تعداد مرگ و میر بر اساس این ویروس را در اختیار دارد.

متخصصان آمریکایی خطاب به مردم آمریکا و تمام مردم جهان می‌گویند اگر همه با هم موازین را رعایت کنیم هنوز می‌توانیم از بروز موج دوم کرونا جلوگیری کنیم. این‌که درآینده چه اتفاقی رخ خواهد داد بر همگان نامعلوم و مجهول است و کسی هم نمی‌تواند با تخمین دقیقی رخدادهای آینده جهان را با حضور کرونا پیش‌بینی کند. تنها این حقیقت قطعی و حتمی است که باید تا زمانی که واکسن یا دارویی برای پیش‌گیری یا درمان قطعی این ویروس به طور عمده و گسترده وارد بازارهای تمام کشورهای جهان گردد همه ما با رفتار اجتماعی مبتنی بر پروتکل‌های بهداشتی و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، شستن مکرر دست‌ها، استفاده از ماسک در محل‌ها و معابر عمومی به شکستن زنجیره ابتلا و حفظ سلامت جامعه کمک کنیم.

الکس ایزار، وزیر بهداشت آمریکا دیروز هشدار داد که باید همین امروز با اقدامات موثر جلوی پیشرفت دوباره این ویروس را گرفت. دکتر تام فریدن از مسئولان سابق درمانی آمریکا در گفته‌های خود با اشاره به تعداد بالای تست‌ها و آزمایشات انجام شده در آمریکا نسبت به بیشتر کشورهای جهان به این نکته اشاره کرد که هنوز ویروس کرونا دست بالا را در اختیار دارد و بازگشایی‌های شتابزده و حضور گسترده مردم در مراکز و اماکن عمومی سبب شده تا امروز دوباره این ویروس قوت بگیرد و نباید انتظار داشته باشیم دوباره خیلی زود با ایجاد محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شرایط قبل بازگردیم و این شرایط تا هفته‌ها و حتی یک ماه پابرجا خواهد ماند. در هفته کذشته ۳۱ ایالت آمریکا با افزایش شیب ابتلا مواجه شد و در ۱۵ ایالت میزان ابتلا دوباره رکورد زد.

برچسب ها: آمریکا ، کرونا ، موج دوم
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی