امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷

زنی که در لیست معاونان بایدن نیست اما باید باشد!

اگر بایدن بخواهد به این صدای واحد گوش فرا دهد باید یک نام را هم به لیست معاونان خود اضافه کند و آن نام باربارا لی است.
سرویس بین الملل خرداد _ امیرعلی والا: درست در روزهایی که جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چشم به لیست کسانی دوخته است که می‌توانند معاون او در رقابت‌های انتخاباتی باشند، انتخابات درون حزبی کنگره  برگزار شد. نتیجه انتخابات کنگره، بالاخص در ایالت‌های کلیدی یک پیام واضح و مشخص را به بایدن و کمپین انتخاباتی‌اش مخابره کرد.

به گزارش خرداد ،پیروزی قاطع چند جوان سیاه‌پوست ترقی‌خواه مانند جمال بومن در رقابت‌های مقدماتی کنگره در نیویورک که توانست الیوت انگل کهنه‌کار و با سابقه‌ای که سال‌ها بر مسند ریاست کمیته سیاست خارجی تکیه زده بود را کنار بزند از جمله این اتفاقات بود. در کنتاکی هم چارلز بوکر توانست بر ایمی مک گرت به رغم تمام حمایت‌ها از او پیروز شود. پیامی که از این اتفاقات به کمپین بایدن مخابره شد این است که دو صف از رای‌دهندگان هستند که صدایی واحد از آنان به گو‌ش می‌رسد و هر نامزدی که مورد حمایت آن‌ها باشد رای خواهد آورد. یکی صف رنگین پوستان و دیگری صف سفیدپوستان ترقی‌خواه است که اغلب حامیان جنبش برنی سندرز هستند.

اگر بایدن بخواهد به این صدای واحد گوش فرا دهد باید یک نام را هم به لیست معاونان خود اضافه کند و آن نام باربارا لی است. باربارا لی دو مزیت عمده برای انتخاب شدن به عنوان معاون بایدن را در تاریخچه زندگی خود دارد، یکی تجربه گران‌بهای او در طول سالیان کار سیاسی او و دیگری الهام‌بخشی زندگی شخصی اوست. لی در ۲۰ سالگی یک مادر مجرد بود که دو فرزند داشت و مجبور بود علاوه بر تحصیل و کارکردن این دو فرزند را نیز بزرگ کند و به ثمر برساند. او توانست به سختی و با تلاش فراوان به این مهم دست پیدا کند و هر دو فرزندش اکنون در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه هستند. او همچنین در کارنامه شغلی خود افتخار حضور در دفتر نماینده مردمی، عدالت‌خواه و ترقی‌خواهی مانند ران دلومز را دارد که توانست مسیر حرکت درست و محبوبیت در میان مردم را به لی بیاموزد. 

انتخاب چنین فردی به عنوان معاون بایدن می‌تواند چهره مبارزی از بایدن بر علیه تارخ برده‌داری، نژادپرستی و تبعیض بین سفید پوستان و سایر مردم بسازد. طبق آمار ۵۶ درصد آمریکایی‌ها که ۷۸درصدشان دموکرات هستند از این مبارزات و نیز طرح "بیمه برای همه” حمایت می‌کنند. لی سال‌ها زندگی خود را وقف این امور کرده است و مورد حمایت برنی سندرز و دیگر ترقی‌خواهان جنبش برنی سندرز نیز هست.

ازدیگر امتیازات لی مخالفت‌های صریح او با قانونی بود که پس از حوادث تروریستی ۱۱ سپتامبر به جورج بوش اجازه می‌داد تا با مسئولیت خود به کشورهای حامی تروریسم حمله نظامی کند. گفتنی است که حمله نظامی به عراق تحت همین قانون و به بهانه واهی سلاح‌های کشتار جمعی صدام انجام شد. در آخر هم می‌توان گفت علاوه بر این که لی خود یک زن سیاه‌پوست است، او یکی از فعالان و کنشگران جنبش "زندگی سیاه‌پوستان ارزش دارد” است که به یک نماد مبارزه علیه تبعیض و ترامپ تبدیل شده است.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی