امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۲

«هالک بانک» ترکیه به دنبال برکناری قاضی آمریکایی

خرداد: براساس گزارش های منتشر شده «هالک بانک» ترکیه که با اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران روبه‌رو می باشد، به دنبال برکناری قاضی این پرونده است.

به گزارش خرداد ، ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز سه‌شنبه شب به نقل از «رابرت کری» وکیل «هالک بانک» ترکیه گزارش داد این بانک به دنبال آن است که از قاضی پرونده مربوط به اتهام نقض تحریم‌های ایران بخواهد که از خود رفع صلاحیت کند.

براساس این گزارش،"کری" در جلسه دادگاه این موضوع را بدون آنکه دلیلی اقامه کند، به قاضی «ریچاد برمن» اطلاع داد و برمن نیز تا ۱۴ ژوئیه (۲۴ تیرماه) فرصت داد که این بانک به صورت رسمی درخواست خود را ارایه دهد.

وزارت دادگستری آمریکا «هالک بانک» را متهم کرده که با استفاده از خدمات مالی خود و تاسیس شرکت‌های صوری در ایران، به ترکیه و امارات برای دور زدن تحریم‌های واشنگتن علیه ایران کمک کرده است اما این بانک اتهام‌ها را رد کرده است.

وکیل آمریکایی هالک بانک فروردین‌ماه در یک دادگاه فدرال در منهتن نیویورک، ادعای دادستان‌های این کشور مبنی بر نقض تحریم‌های ضدایرانی را مردود خواند.
دستگاه قضایی آمریکا مهرماه سال گذشته هالک بانک ترکیه را به کلاهبرداری، پولشویی و نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران متهم کرد و خواستار پاسخگویی این بانک در دادگاهی آمریکایی شد.
دادستان‌های آمریکا در کیفرخواست خود مدعی شدند که هالک بانک از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ به اجرای طرحی کمک کرد که اجازه می‌داد ایران درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز در بازارهای جهانی را با استفاده از شبکه‌ای از شرکت‌ها خرج کند.
این اتهامات، مشابه همان اتهاماتی است که به «مهمت هاکان آتیلا» یکی از مدیران سابق هالک بانک وارد و سال گذشته بر مبنای آن محاکمه و به حبس محکوم شد.
آتیلا، معاون هالک بانک ترکیه که به اتهام معاونت در دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران در مارس ۲۰۱۷ در آمریکا بازداشت شده بود، اواخر تیر سال گذشته بعد از ۲۸ ماه از زندان آزاد شد.
دادگاه رسیدگی به اتهامات آتیلا اواخر سال گذشته میلادی در ایالت نیویورک برگزار شده و رضا ضراب تاجر ایرانی‌تبار ترکیه‌ای به عنوان شاهد دادگاه وی حاضر شد.
برچسب ها: هالک بانک ، ترکیه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی