امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴

آخرین اخبار از انفجار مرکز درمانی سینا اطهر/ ۱۳ کشته تاکنون/ اعزام تیم های زنده یاب

خرداد: حمیدرضا گودرزی معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران در مورد حادثه انفجار در شمال تهران گفت: نیروهای آتش‌نشانی، انتظامی و خدماتی در محل حادثه حضور دارند.

وی ادامه داد: با توجه به نشت گازی که به وجود آمده و باعث انفجار شده است نیروهای آتش نشان در حال اطفاء حریق هستند .

معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران تاکید کرد: خواهشمندم مردمی که در منطقه حضور دارند، خیابان را ترک کنند که عوامل آتش‌نشانی بتوانند کار خود را انجام دهد.

حضور شهردار تهران در محل آتش‌سوزی کلینیک سینا اطهر

شهردار تهران محل آتش‌سوزی کلینیک سینا اطهر در تجریش حضور یافت.
پیروز حناچی، دقایقی پیش در محل حادثه آتش‌سوزی کلینیک سینا اطهر حضور یافت و پیگیر وضعیت مصدومان این حادثه شد.

به گفته رییس اورژانس تهران حریق حادثه درمانگاه سینا اطهر اطفاء شده، اما آتش‌نشانی همچنان درحال عملیات لکه‌گیری حریق و جستجو و نجات در طبقات است.

گفتنی است دو نفر از پرسنل آتش‌نشانی به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شدند و طبق اظهارات شفاهی [تایید نشده]این حادثه احتمالا بین ۱۳ تا ۱۷ فوتی و ده‌ها مجروح داشته باشد.

واکنش دادستان تهران به حادثه شمال تهران

دادستان تهران درباره حادثه آتش سوزی در کلینیک سینا اطهار در گفتگو با شبکه خبر اظهار کرد: در این حادثه تاکنون ۱۳ نفر از هموطنان فوت کردند و ۶ نفر هم مصدوم شده‌اند.۱۰ نفر از این اجساد زن و ۳ نفر مرد هستند و این اجساد در حال انتقال به بهشت زهرا هستند.

القاصی مهر افزود: وضعیت محل حادثه آرام است و این صحنه در حال کنترل عوامل انتظامی است و مشکل خاصی وجود ندارد. علت حادثه در دست بررسی است اما مشخص نیست علت واقعی چه بوده است.

دستکم ۱۳ کشته

رییس اورژانس تهران از فوت ۱۳ نفر به دلیل حریق در درمانگاه سینا خبر داد.

پیمان صابریان رییس اورژانس تهران درباره جزییات تکمیلی حادثه آتش سوزی در بیمارستان سینا گفت: متاسفانه براثر این حادثه تاکنون ۱۳ نفر جان خود را از دست داده اند به نظر میرسد این حادثه ده‌ها مجروح داشته باشد.

وی ادامه داد: همچنین ۶ مصدوم نیز به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شده اند.

رییس اورژانس تهران ادامه داد: تعداد ۲ نفر از پرسنل آتش نشانی به شهدای تجریش منتقل شدند.

اعزام دو تیم نجات

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: ۲ تیم تخصصی جست‌وجو و نجات در آوار به محل کلینیک سینا اطهر در خیابان شریعتی اعزام شدند.

شاهین فتحی اظهار داشت: یک تیم واکنش سریع، دو تیم تخصصی جست‌وجو و نجات در آوار و یک قلاده سگ زنده‌یاب برای پشتیبانی سازمان آتش‌نشانی به محل حادثه در خیابان شریعتی اعزام شده‌اند.

وی گفت: تیم تخصصی جست‌وجو و نجات در آوار برای پیدا کردن مفقودان احتمالی حادثه کمک می کنند.

فتحی یادآور شد: جمعیت هلال احمر استان تهران به عنوان پشتیبان آتش‌نشانی شهر تهران که فرماندهی حادثه در این شهر را بر عهده دارد، فعالیت می کند.

وی افزود: در حوادثی که منجر به آوار می‌شود، سازمان آتش نشانی از هلال احمر برای پشتیبانی، درخواست کمک کرده و تیم تخصصی این جمعیت برای کمک به محل حادثه اعزام می‌شود.

مهار آتش سوزی

حادثه آتش‌سوزی کلینیک سینا در شمال پایتخت پس از حدود ۲ ساعت مهار شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران شامگاه سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: گروهی از آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش وارد طبقات و ساختمان های اطراف شدند و تعدادی از افرادی که در محل در شرایط نا ایمن قرار داشتند را نجات دادند.
سید جلال ملکی درباره مصدومان و تلفانی این حادثه نیز گفت: عملیات تخلیه دود و همچنین جست و جوی آتش نشانان همچنان ادامه دارد و پس از پایان عملیات جزییات آن اعلام می شود.
به گفته وی بر اثر انفجار کپسول گاز در طبقه منفی یک ساختمان ۵ طبقه، بخشی از این ساختمان دچار تخریب و خسارت شد.
و.ی اضافه کرد: پس از پایان عملیات کارشناسان آتش نشانی با حضور در محل حادثه مشغول بررسی علت این حادثه خواهند شد.

احتمالا صدای انفجار مربوط به حادثه آتش سوزی است

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: احتمالا صدای انفجاری که ساعتی پیش در شمال تهران شنیده شد مربوط به حادثه آتش سوزی در یک مرکز درمانی در خیابان شریعتی است.

وی افزود: آتش سوزی در طبقه منفی یک کلینیک سینا واقع در خیابان شریعتی نرسیده به میدان قدس رخ داد.

ملکی گفت: در این حادثه وسعت آتش سوزی زیاد بوده و صدای انفجار نیز شنیده می شده است.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی آتش هنوز خاموش نشده و آتش نشانی مشغول شعله زنی و جلوگیری سرایت آتش به طبقات بالایی هستند.

این کلینیک پزشکی به بخش های رادیولوژی، داروخانه و سایر خدمات درمانی مجهز بوده و حدود پنج طبقه را شامل می شد.

به گفته شاهدان عینی این ساختمان پزشکی حدود ساعت ۲۱ دچار اتش سوزی شد و قبل از رسیدن اتش نشانان با دو انفجار به فاصله چند دقیقه رو به رو شد.

براساس این گزارش با وقوع این اتش سوزی و انفجار ماموران راهنمایی با حضور در این خیابان بار ترافیکی را به اطراف منتقل کردند و خودروهای اتش نشانی در حال اطفای حریق هستند.

ماموران اتش نشانی علاوه بر استفاده از خودروهای خود از شیرهای آب اتش نشانی اطراف محل حریق نیز در حال استفاده هستند.

گفته می شود با وقوع آتش سوزی اکثر پرسنل از محل خارج شده بودند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی