امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۶۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹

معادل یک میلیارد ریال ارز تقلبی در بوکان کشف شد

خرداد: فرمانده انتظامی بوکان گفت: معادل یک میلیارد ریال ارز تقلبی خارجی توسط ماموران انتظامی این شهرستان کشف و توقیف شد.

به گزارش خرداد ،سرهنگ سلمان حیدری در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان ارز که از کیف دستی یک نفر عابر پیاده در مسیر سقز کشف شد، شامل چهار هزار و ۱۰۰ دلار تقلبی آمریکا و یک میلیون و ۵۵ هزار دینار تقلبی عراقی بود.

وی ادامه داد: در این ارتباط یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شهرستان شد.

فرمانده انتظامی بوکان افزود: قاچاق کالا و ارز موجب ایجاد اختلال در نظام اقتصادی کشور و ضربه به تولید ملی می‌شود و مبارزه با آن در اولویت کاری نیروی انتظامی قرار دارد.

سرهنگ حیدری با اشاره به خرید و فروش ارز در برخی نقاط این شهر از شهروندان خواست تا از خرید و فروش ارز در معابر و خیابان‌ها خودداری کرده و تنها از مراکز و صرافی‌های معتبر اقدام به خرید ارز مورد نیاز خود کنند.

مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری ها و بداخلاقی های اجتماعی و کاهش تصادف‌ها از اولویت‌های پنجگانه نیروی انتظامی این استان در سال جاری است.

در بوکان سه کلانتری "سیدقطب"، "امیرآباد" و "انقلاب" وجود دارد و سالانه بیش از ده ها میلیارد ریال  انواع کالای قاچاق در مبادی ورودی و خروجی این شهرستان کشف و ضبط می‌شود.

ارز خارجی تقلبی برای نخستین بار است که در سال جاری در این شهرستان کشف می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی