امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸

آلمان بار دیگر بر حفظ توافق هسته‌ای با ایران تاکید کرد

خرداد: دولت آلمان که از امروز (چهارشنبه) ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل را به عهده می‌گیرد از عزم خود برای حفاظت از توافق هسته‌ای با ایران خبر داد.

به گزارش خرداد ،وزارت امور خارجه آلمان پس از برگزاری نشست شب گذشته شورای امنیت در نیویورک در پیامی توئیتری اعلام کرد: این کشور همچنان تلاش خود را برای حفظ توافق هسته ای ایران و کشورهای ۱+۴ به‌ کار خواهد گرفت. 

در این پیام آمده است: ما همچنان به تلاش برای حفظ توافق هسته ای وین ادامه می دهیم.

این کشور همچنین بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران برخلاف مفاد این توافق بین المللی، از ایران خواست به طور کامل به تعهدات هسته ای خود پایبند باشد.

«کریستف هاسگن» نماینده دائم آلمان در سازمان ملل متحد روز سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی گزارش دوره‌ای دبیرکل این سازمان درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ مربوط به توافق هسته‌ای ایران، گفت:در راستای سخنان نماینده چین و دیگر اعضای اروپایی برجام موسوم به "ای ۳"  (E3) تاکید می‌کنم که موضع ما در خصوص سازوکار ماشه در قطعنامه ۲۲۳۱ همان بوده و هدف اساسی ما اجرای کامل برجام است.

وی مدعی شد: گروه "ای ۳" (آلمان، انگلیس و فرانسه) به تعهدات خود در برجام پایبندی کامل داشته و حتی ورای تعهدات خود عمل کرده و به سازوکار اینستکس متعهد بوده است.

نماینده دائم آلمان در سازمان ملل تاکید کرد: برجام، یک شاهکار دیپلماتیک است و مانع دستیابی ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای شد از این رو، باعث تاسف است که آمریکا از برجام خارج شده است. اقدام آمریکا نقض قانون بین‌المللی است چرا که برجام با قطعنامه ۲۲۳۱ مورد تایید قرار گرفت.

هاسگن بدون تشریح آثار خروج آمریکا و اعمال شدیدترین تحریم‌ها علیه مردم ایران، افزود: ما از اقدام‌های ایران در خصوص برجام بسیار نگران هستیم. ایران باید رفتار سازنده‌ای در خصوص برجام در پیش بگیرد. ما همچنین نگران فعالیت موشکی ایران هستیم.

از سوی دیگر «محمد جواد ظریف» وزیر امورخارجه ایران دیشب در توئیتی ضمن اعلام سخنرانی خود در جلسه امروز شورای امنیت نوشت: آمریکا نه تنها برجام را نقض کرده بلکه دیگران را نیز به نقض آن وادار می کند.

مجید تخت‌روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل نیز درباره فضای کلی نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل گفت: فضای کلی جامعه بین‌المللی در جهت اجرای برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ است. وی با یادآوری خروج آمریکا از برجام که رئیس جمهوری این کشور به صراحت آن را پایان مشارکت در این برنامه خواند، ادامه داد: سابقه ندارد که یک عضو دائم شورای امنیت علیه قطعنامه‌ای که خود بانی آن بوده است، اقدام کند.
برچسب ها: کرونا ، قم
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی