امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶

لقب جدید دونالد ترامپ و حاشیه‌های توییتری

القاب ابداعی ترامپ نه تنها برای منتقدان داخلی و رقبای او بلکه برای دوستان او، رهبران کشورهای خارجی و حتی خود او طراحی و استفاده شده است.
سرویس بین الملل خرداد _ رامتین لطیفی: دونالد ترامپ از معدود سیاست‌مدارانی است که چندان به آداب و رسوم مقامی که دارد وقعی نمی‌نهد و منش و روش خودش را داراست. او از دوران رقابت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ تا کنون برای نقد، توهین، استهزا و تعریف از هر شخصی سعی کرده است یک لقب برای او او دست و پا کند. القاب ابداعی ترامپ نه تنها برای منتقدان داخلی و رقبای او بلکه برای دوستان او، رهبران کشورهای خارجی و حتی خود او طراحی و استفاده شده است.

به گزارش خرداد ، برای مثال او به جو بایدن لقب "اسلیپی جو” را داده است که به معنای "جوی خابالو” است. وجه تسمیه این لقب برای آن است که بایدن عادت دارد در میان سخنرانی‌ها و مراسماتی که شرکت می‌کند چرت بزند و بخوابد. همچنین لقبی که او برای برنی سندرز در نظر گرفته بود نیز "مد برنی” است که معنای آن "برنی دیوانه” است. وجه تسمیه این لقب برای آن است که سندرز همیشه از اتفاقات و روند آن ناراضی است و در حال اعتراض و فریاد است. ترامپ در این مدت برای خود نیز لقب‌های مختلفی در نظر گرفته است. شاید جنجالی‌ترین لقبی که ترامپ به خود بخشیده است "فرستاده خدا” باشد. او در حالی که با انگشتش به آسمان اشاره می‌کرد گفت من فرستاده او هستم! 

حالا او در حساب رسمی توییتر خود لقبی جدید به خود داده است؛ "جنگجوی تنها”. این توییت و لقبی که ترامپ به خودش داد سبب شد تا افراد مختلفی به آن واکنش‌های مختلفی بدهند. اریک ترامپ یکی از پسران دونالد ترامپ برای پدرش در کامنت‌های زیر این توییت نوشت: "تو واقعا جنگجوی تنهایی، به همین دلیل است که آمریکا عاشقانه تو را ستایش می‌کند”. 

به نظر می‌رسد دونالد ترامپ تحت فشار افکار عمومی و رسانه‌ها و برای مظلوم‌نمایی این لقب جنگجوی تنها را به خود بخشیده باشد. در روزهای گذشته رویترز در خبری ادعا کرد ولادیمیر پوتین برای کشتن هر آمریکایی در افغانستان توسط نیروهای طالبان به آن‌ها پولی به عنوان ناز شست پرداخت می‌کند و ترامپ از این موضوع با خبر بوده است و به رغم این اتفاق پوتین را به اجلاس جی۷ دعوت کرده است.

ترامپ که قبلا در اوج موج‌های انتقاد از نحوه مدیریت بحران کرونا توسط او، برای تطهیر خودش لقب "رییس‌جمهور دوران جنگ” را به خود داد حالا برای تطهیر خودش از ستایش کسی که برای کشتن سربازهای آمریکایی پول خرج می‌کند خود را "جنگجوی تنها” خواند.

با مرور واکنش‌ها زیر همین توییت در می‌یابیم که دیگر حنای ترامپ پیش مردم آمریکا رنگی ندارد. افراد مختلفی از نمایندگان مجلس گرفته تا مردم عادی او را "نژادپرست تنها”، "تروریست تنها”، "دیوانه تنها”، "احمق تنها” و ... خواندند. عده بسیاری نیز او را "ترسوی تنها” نامیدند و توضیح دادند در طول جنگ با ویتنام ترامپ در خانه نشسته بود و تنها از راه دور برای سربازان آمریکایی آرزوی موفقیت کرد و تنها دلیل که او می‌تواند جنجگوی تنها نام بگیرد این است که کسی یک ترسو را در جنگ همراهی نمی‌کند!

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی