امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۷۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱

اتحاد یاران جورج بوش به نفع بایدن و بر علیه ترامپ

یک سوپر پک حمایتی برای کمک به پیروزی جو بایدن در انتخابات.
سرویس بین الملل خرداد _ فرهنگ مرات  : یک گروه از یاران جورج دبلیو بوش که در کابینه او یا کمپین انتخاباتی او مشغول به کار بودند یک سوپر پک حمایتی برای کمک به پیروزی جو بایدن در انتخابات به راه انداختند.

به گزارش خرداد ، این سوپر پک حمایتی "گروه سابق ۴۳ برای بایدن” نام دارد و ۴۳ اشاره به جورج دبلیو بوش دارد که چهل و سومین رییس جمهور آمریکاست. هدف این سوپر پک ترغیب جمهوری‌خواهان معتدل و میانه‌رو به رای دادن به بایدن است. آن‌ها قصد دارند با این عمل علاوه بر کمک به پیروزی بایدن، نارضایتی خود از ترامپ و رفتار و عملکردش را اعلام کنند.

کارن کرکسی که مدیر این گروه است سابق بر این در سال ۲۰۰۰ به عنوان مدیر دپارتمان کار و کشاورزی در کمپین انتخاباتی جورج دبلیو بوش مشغول به کار بود. او خطاب به رسانه‌ها گفت حمایت از بایدن به معنای حمایت از تمامیت سیاسی او و حزب متبوعش نیست ولی توافقی بین همفکران ماست که با انتخاب او به جای ترامپ دوباره روح و جان‌مایه گذشته را به کشورمان بازگردانیم.

کرکسی در ادامه صحبت‌هایش گفت: "برای چهار سال متمادی ما بر قبری نظاره کردیم که ترامپ بالای سر آن در حال خاکسپاری نعش حزبی بود که ما عاشقانه آن را دوست می‌داشتیم، حزبی که نام لینکلن و ریگان بر آن می‌درخشید”. این خبر را برای اولین بار خبرگزاری رویترز مخابره کرد.

کریستوفر پورسل که در دفتر روابط عمومی کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش مشغول به کار بود به سی‌ان‌ان درباره این گروه گفت تا کنون حدود ۲۰۰ نفر از مقامات رسمی دوران ۸ ساله ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش به عضویت این گروه درآمدند. پورسل در ادامه صحبت‌هایش گفت: "اکثریت این گروه ۲۰۰ نفره در دولت مشغول به کار بودند و مقام و منصب مهمی نیز داشتند. ما از آینده کشوری که در دستان ترامپ باشد احساس خطر کردیم و این دلیل حمایت ما از جو بایدن در این رقابت‌ها است. ما به این امید از بایدن در مقابل ترامپ حمایت می‌کنیم که او غرور و احترام را به کاخ سفید و همچنین قدرت و اخلاق‌مداری را به کشور بازگرداند”.

جان فارنر، یکی از اعضای این گروه که از اعضای ارشد کمپین انتخاباتی جورج دبلیو بوش بود هم به سی‌ان‌ان گفت: "دموکرات، جمهوری‌خواه و مستقل ساخته و پرداخته ماست. ما همه تصمیم گرفتیم که از جو بایدن در رقابت‌های ریاست جمهوری حمایت کنیم تا نشان دهیم درمورد مسائل اصلی و حیاتی کشورمان یک صدای واحد داریم”.

هدف اصلی این گروه شکاف در میان حامیان مردد جمهوری‌خواه ترامپ است. این گروه تا کنون توانسته است ۱۰ میلیون دلار برای تبلیغات ضد ترامپی و به نفع بایدن جمع‌آوری کند.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی