امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹

هشدارهای کرونایی بایدن و انتقاد از مدیریت ترامپ

آیا این بد شانسی ترامپ بود که در دوران او کرونا به دنیا و آمریکا حمله کرد یا این بد شانسی آمریکایی‌ها بود که در دورانی که او در راس قدرت است کرونا به سراغ‌شان آمده است.
سرویس بین الملل خرداد _ میرعلی والا : مشخص نیست که این بد شانسی ترامپ بود که در دوران او کرونا به دنیا و آمریکا حمله کرد یا این بد شانسی آمریکایی‌ها بود که در دورانی که او در راس قدرت است کرونا به سراغ‌شان آمده است. به هر حال کرونا زمانی آمریکا را در نوردید که ترامپ بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زده بود و مدیریت جنجالی او در بحران کرونا سبب شد تا آمریکا بحران زده‌ترین کشوری باشد که میزبان اجباری کروناست.

به گزارش خرداد ،آمریکا با ۴ درصد جمعیت جهان ۲۵ درصد مبتلایان و مرگ و میرهای ناشی از کرونا را در اختیار دارد و این آمار و پس لرزه‌های آن شروع سقوط ترامپ در نظرسنجی‌ها بود. در ژانویه گذشته، ترامپ دوباره توانسته بود به اوج محبوبیت خود بازگردد اما کرونا تمام برنامه‌های او را به باد داد و نه تنها دستاوردهای اقتصادی او که تنها برگ برنده‌اش بود را از بین برد بلکه در میان حامیان سابقش نیز انشقاق ایجاد کرد. ترامپ امروز هم یک رییس جمهور شکست‌خورده است و هم نامزدی تنها که حامی چندانی ندارد و این واقعیتی است که کسی توانایی انکارش را ندارد.

البته خود ترامپ این انتقادات را نمی‌پذیرد و همیشه خود را برای مدیریت درست این بحران تحسین کرده است و همیشه آمار بالای مبتلایان به کرونا در این کشور را مربوط به تعداد تست‌ها و آزمایش‌های زیاد انجام شده در این کشور می‌داند. در میان تمام انتقاداتی که از ترامپ و تیم مقابله با کرونای او شد و در میانه پیک و اوج کرونا در آمریکا که شرایط بسیار بحرانی بود، ترامپ خود را به دلیل فرماندهی مقابله با کرونا در آمریکا خود را رییس جمهور دوران جنگ نامید.

حالا رقیب انتخاباتی او یعنی جو بایدن دست روی این لقب خود خوانده ترامپ گذاشته است و می‌گوید: "این لقب اگر درست هم باشد اینگونه است که او رییس جمهور دوران جنگ بود، جنگی که در آن شکست خورد”. از روزی که ترامپ گفت این ویروس در تابستان و به علت گرمای هوا از بین خواهد رفت چند ماهی می‌گذرد. حالا به تابستان رسیدیم و نه تنها گرمای هوا ویروس را نکشته است بلکه در بسیاری از شهرها دوباره جان گرفته است و در بعضی از ایالت‌ها تا ۸۰ درصد هم رشد داشته است. دکتر آنتونی فائوچی هشدار داده است که اگر مردم مراقب نباشند میزان ابتلای روزانه می‌تواند به روزی ۱۰۰ هزار نفر برسد که یک فاجعه است.

بایدن می‌گوید با نظر دکتر فائوچی موافق است و رشد دوباره این ویروس یک بحران جدی است اما رییس جمهور هیچ برنامه مدونی برای کنترل و مدیریت این بحران ندارد. بایدن در ادامه صحبت‌هایش گفت: "ترامپ نه تنها برنامه‌ای برای مقابله با بحران ندارد بلکه جامعه را هم دو قطبی کرده است و ما با جامعه‌ای روبرو هستیم که نیمی از آن‌ها حالشان خوب است و نیمی دیگر در معرض ابتلا هستند، نیمی از مبتلایان در رفاه هستند و نیمی دیگر اوضاع نابسامانی دارند، نیمی از مردم ماسک می‌زنند و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند و نیمی دیگر هیچ‌کدام از این‌ها را رعایت نمی‌کنند و به این موازین بهداشتی و پروتکل‌ها می‌خندند.

 اگر من در انتخابات پیروز شوم تعداد بیشتری از متخصصان و دلسوزان، مانند دکتر فائوچی را به عنوان مشاور در کنار خود جمع می‌کنم و طبق نظر آن‌ها کشور را مدیریت می‌کنم و از این بحران نجات می‌دهم، نه بر اساس نظر و رای خودم.”


پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی