امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹
پلیس قاتل؛

قاتل طلایی کالیفرنیا محاکمه می‌شود

خرداد: یکی از نیروهای پلیس کالیفرنیا، که به قاتل طلایی ایالت شهرت پیدا کرده است، دست آخر در مقابل میز قاضی نشست تا محاکمه شود.

به گزارش خرداد به نقل از اعتمادآنلاین، رسانه‌ها خبر دادند محاکمه قاتل طلایی ایالت کالیفرنیا که طی دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی ده‌ها جرم مرتکب شده و تنها ۲ سال پیش کارآگاهان موفق به دستگیری او شدند، آغاز شده است.

پیش‌بینی می‌شود در جلسات دادگاه این پلیس جانی که در یکی از سالن‌های دانشگاه کالیفرنیا برگزار می‌شود بیش از ۱۵۰ نفر از اعضای خانواده‌های قربانیان این جنایت‌ها حاضر شوند، از این رو مسئولان برگزاری به منظور حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تدارک ویژه‌ای دیده‌اند.

وکلای مدافع «جوزف جیمز دی‌آنجلو» قاتل طلایی ایالت اعلام کردند در حال حاضر تلاش می‌کنند تا او را از اعدام نجات دهند، به ویژه که او اکنون ۷۴ سال دارد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ای‌بی‌سی نیوز، این مرد تا به امروز به ۱۳ مورد قتل، ۵۱ مورد تجاوز و ۱۲۰ سرقت در فاصله دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی اعتراف کرده است؛ جنایاتی که رعب و وحشت زیادی در میان ساکنان ایالت کالیفرنیا به وجود آورده بود.

دی‌آنجلو اولین متهمی بود که پلیس موفق شد از طریق بررسی شجره‌نامه ژنتیکی، او را ردیابی و دستگیر کند.

طبق این روش، محققان پلیس نمونه‌هایی از دی‌ان‌ای فرد مظنون و مجهول‌الهویه را که در محل جنایت به جای گذاشته پیدا می‌کنند و سپس از طریق شجره‌نامه‌های ژنتیکی خانوادگی که افراد به شکل داوطلبانه در اختیار بانک اطلاعاتی قرار می‌دهند، به فرد جانی می‌رسند.

بعد از دستگیری این مجرم بود که پلیس آمریکا موفق شد ۱۵۰ مجرم دیگر را نیز به همین روش دستگیر کند.

اف‌بی‌آی در سال ۲۰۱۶ برای دریافت اطلاعاتی که بتواند به حل این پرونده کمک کند جایزه‌ای ۵۰ هزار دلاری تعیین کرده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی