امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۸۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

به ظریف می گویند چرا پول های ایران وارد کشور نمی شود؛ ظاهرا از دنیا بی خبرند

انگار نمی دانند که تمامی این پول ها باید از طریق سیستم بانکی به ایران بیاید که تماما مسدود است؛ FATF را هم که تصویب نکردیم، این یعنی به فضای بین الملل بی توجهیم .
خرداد: دکتر علی بیگدلی استاد دانشگاه و تحلیلگر سیاست خارجی از نحوه ی رفتار برخی نمایندگان در نشست امروز مجلس با حضور محمدجواد ظریف انتقاد کرد.

به گزارش خرداد به نقل از انتخاب ،بیگدلی با اشاره به رفتارهای تند برخی نمایندگان و مطالباتی که از ظریف مطرح می کردند، به خبرنگار «انتخاب» گفت: به نظر می رسد کار، بیشتر یک کار نمایشی بود در جهت اینکه بگویند به دنبال گشایش در معیشت مردم هستند. ظاهرا آقایان نمی دانند چه اتفاقی در حال وقوع است و در دنیا چه می گذرد.

وی تاکید کرد: مشخص است که باتوجه به فقدان فعالیت و کار سیاسی برخی از تازه واردها، تحولات جهان غافلند.

بیگدلی با اشاره به درخواست برخی نماینده ها برای خروج ایران از NPT،  خاطرنشان کرد: این امر بسیار خطرناکی است و قطعا برای ایران مشکل بوجود خواهد آورد. اگر از این پیمان خارج شویم، تمام ارتباط مان قطع خواهد شد و پرونده ایران به شورای امنیت ارسال خواهد شد و نهایتا زیر فصل هفت قرار خواهیم گرفت که در آن صورت همانند کره شمالی به ایران «کشور یاغی» خواهند گفت.

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی با اشاره به اظهارات تعدادی از نمایندگان و انتقادشان نسبت به عدم بازگشت پول های ایران به کشور، گفت: واقعا تاسف خوردم. این آقایان ظاهرا نمی دانند که تمامی این پول ها باید از طریق سیستم بانکی و شبکه نقل و انتقال بانکی، به ایران بیاید که تماما مسدود است. این اظهارات حکایت از نااگاهی و عدم اطلاع برخی تازه واردها است که توان تحلیل سیاسی نیز ندارند.

وی افزود: FATF را که مربوط به نقل و انتقالات بانکی نیز است، تصویب نکردند، نتیجه اش فضای بانکی بسته فعلی است که اکنون مبادلات مالی ایران را به مرحله به قطع و بریدگی از جهان رسانده است.  متاسفانه هیچ توجهی هم نداریم به فضای بین الملل ندارند.

وی با اشاره به نشست امروز و حضور ظریف در مجلس گفت: اگر هدف از این دعوت ها، بهانه گیری است، حداقل باید عقلایی هم باشد و نباید اظهار نظر غلط و ناصحیح و غیر سیاسی در آن وجود داشته باشد.

بیگدلی تاکید کرد: اگر جای آقای روحانی بودم، کلید رو می دادم دست یکی از این آقایان که ببینیم چکار میکنند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی