امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۹۰۷
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸

ترامپ بیشتر تلویزیون می‌بیند یا به نظر مشاورانش گوش می‌دهد؟

بولتون: “اگر زمانی که او در اتاق بیضی می‌گذراند را هم با زمانی که او در اتاق غذاخوری و پای تلویزیون می‌گذراند مقایسه کنید هم به نتایج جالبی می‌رسید”.
سرویس بین المل خرداد _فرهنگ مرات: جان بولتون، مشاور سابق امنیت دونالد ترامپ پس از اخراج جنجالیش توسط ترامپ خاطراتی از دوران هم‌نشینی خود با ترامپ را به صورت یک کتاب درآورد و روانه بازار نشر کرد. بولتون در این کتاب که با جنجال‌ها و جدل‌های فراوان عرضه شد خاطرات و اطلاعاتی مهم از آنچه در اندرونی کاخ سفید می‌گذرد به خواننده ارائه داده است. این کتاب که بسیار مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته سبب شده است که در هفته‌های گذشته بولتون مهمان ثابت برنامه‌های تلویزیونی و خبری مختلف باشد.

به گزارش خرداد ، بولتون با حضور در هر برنامه سعی دارد علاوه بر اعلام مخالفت و عداوتش با دونالد ترامپ و مرور چند برش از آنچه که به صورت مکتوب در کتاب آورده است، خاطراتی شفاهی از دونالد ترامپ و اطرافیانش و از آنچه که به هر دلیلی در کتاب منعکس نکرده است را هم نقل کند. روایت این خاطرات که اطلاعات نابی هم در آن مستتر است در درجه اول برای رسانه‌ها بسیار جذاب است و در قدم بعدی بولتون را به هدفش که تخریب ترامپ و ضربه زدن به شانس انتخاب مجدد اوست نزدیک‌تر می‌کند. راز حضور هر روزه بولتون در برنامه‌های تلویزیونی و خبری هم همین است.

دیروز بولتون در یک برنامه تلویزیونی جدید ظاهر شده است و در این برنامه و در ادامه جنگ رسانه‌ای و لفظی خود با ترامپ مطرح کرده است که ساعاتی که ترامپ به طور روزانه تلویزیون تماشا می‌کند از ساعاتی که او به مشاورانش وقت می‌دهد تا با او حرف بزنند و او را از مسائل و اتفاقاتی مطلع کنند یا او را در مورد موضع‌گیری‌هایی راهنمایی کنند بسیار بیشتر است. بولتون در ادامه این ادعا می‌گوید: "اگر زمانی که او در اتاق بیضی می‌گذراند را هم با زمانی که او در اتاق غذاخوری و پای تلویزیون می‌گذراند مقایسه کنید هم به نتایج جالبی می‌رسید”.

تلاش ترامپ و تیم وکلایش مبنی بر این‌که بولتون در کتابش اطلاعات طبقه‌بندی شده را برملا کرده است و این کار غیرقانونی است هم نتیجه خاصی برای او دربر نداشت و قاضی استدلال ترامپ و تیم وکلای او را نپذیرفت. ترامپ که با تمام قوا سعی کرد از مسیرهای گوناگون مانع از انتشار کتاب بولتون شود حالا با چالشی بزرگ‌تر از کتاب خاطرات بولتون دست و پنجه نرم می‌کند و خاطرات شفاهی بولتون ضربه بزرگی به اعتبار و ابهت او وارد کرده است. 

کتاب بولتون رییس جمهوری را برای مخاطبان خود ترسیم و توصیف می‌کند که در سیاست خارجی خود تنها بر روی باورها و پیش فرض‌های خود پافشاری می‌کند. به اعتقاد بولتون به همین دلیل است که ترامپ برای انتخاب مجدد خود دست به دامان رییس جمهور چین و نخست وزیر اوکراین می‌شود و این رویه ترامپ است که آمریکا را در جهان امروز تحقیر و بی اعتبار کرده است. بولتون علت بروز این اتفاقات را عدم توجه ترامپ به ارزش و جایگاه مشاورانش می‌داند، مشاورانی که ترامپ تماشای برنامه‌های تلویزیونی را به نشست با آن‌ها ترجیح می‌دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی