امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳

کاخ‌سفید از صدور دستور اجرایی ترامپ علیه چین خبر داد

خرداد: رئیس ستاد کارکنان کاخ‌سفید در تلاش برای انحراف افکار عمومی داخلی آمریکا از بی کفایتی های دولت این کشور اعلام کرد که ترامپ دستور اجرایی را علیه چین صادر خواهد کرد.

به گزارش خرداد به نقل از مهر به نقل از شبکه تلویزیونی بلومبرگ، «مارک میدوز» ( Mark Meadows) رئیس ستاد کارکنان کاخ‌سفید امروز دوشنبه اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در صدد است تا دستور اجرائی را درباره چین صادر کند.

بر اساس اعلام رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید، ترامپ قرار است چند دستور اجرایی جدید را در خصوص وضعیت تنش با چین، بازگرداندن شمار بیشتری از کارخانه‌های آمریکایی به داخل خاک کشور و تقویت سیاست‌های مهاجرتی ابلاغ کند.

وی به جزئیات بیشتری در خصوص زمان صدور دستورات جدید توسط ترامپ اشاره ای نکرد.

گفتنی است، هر چه به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر سال ۲۰۲۰ نزدیک می شویم، وی در راستای جلب نظر رأی دهندگان آمریکائی و جبران بخشی از ناکامی های خود در عرصه سیاست داخلی و خارجی در اقدامی که از آن در ادبیات سیاسی به عنوان فرار به جلو یاد می شود، بیش از پیش رویه چین هراسی را به ویژه در خصوص ویروس کرونا و تجارت با این کشور دست مایه سوء استفاده خود قرار می دهد.
برچسب ها: کاخ‌ سفید ، ترامپ ، چین
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی