امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۵۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴

تکذیب ورود بیماری طاعون خیارکی به کشور

خرداد: عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی ورود بیماری طاعون خیارکی به کشور را تکذیب کرد.

به گزارش خرداد به نقل ا صدا و سیما، خانم دکتر مینو محرز در مورد شایعه ورود بیماری طاعون خیارکی به کشور گفت: موضوع ورود طاعون خیارکی به کشور به طور کلی کذب است و هیچ گزارش رسمی در مورد ابتلای افراد به این بیماری در کشور طی هفته‌های گذشته نداشته‌ایم.
وی افزود: بخش همه گیری شناسی حوزه سلامت، به صورت بسیار دقیق این موضوع را رصد کرده است که مشخص شد این بیماری در میان جوندگان دیده شده و گزارشی در مورد انسانی بودن این بیماری دیده نشده است.
عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: البته که طاعون به خودی خود جای نگرانی دارد، اما طی سال‌های اخیر در ایران بیماری طاعون کنترل شده و راه درمانی این بیماری هم فقط مصرف آنتی بیوتیک است.
خانم دکتر محرز افزود: از مردم می‌خواهم که در میان فضای اضطرابی ناشی از شیوع ویروس کرونا خودشان را درگیر شایعات فضای مجازی نکنند و فقط اخبار را از مراجع رسمی دریافت کنند.
برچسب ها: طاعون خیارکی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی