امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۰۱۳
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

اختلاف ۸۹ درصدی بین موافقان دموکرات و جمهوری‌خواه ترامپ

تنها ۳۹ درصد آمریکایی‌ها از عملکرد دونالد ترامپ راضی هستند.
سرویس بین الملل خرداد _ رامتین لطیفی: بر اساس نظرسنجی‌های موسسه معتبر گالوپ تنها ۳۹ درصد آمریکایی‌ها از عملکرد دونالد ترامپ راضی هستند. ۹۱ درصد از این جمعیت جمهوری‌خواه و تنها ۲ درصد از آن‌ها دموکرات هستند. در در اوج کشمکش‌های بین ترامپ و سنا در دوره استیضاح او، اختلاف ۸۷ درصدی بین موافقان دموکرات و جمهوری‌خواه  ترامپ رکورد جدیدی برای او محسوب می‌شد. او در این ماه توانست این رکورد را افزایش دهد و اکنون اختلافی ۸۹ درصدی در پراکندگی بین حامیان او وجود دارد.

به گزارش خرداد ، میزان رضایت از ترامپ در ماه گذشته تنها ۱ درصد ریزش داشت. البته میزان رضایت از او در میان جمهوری‌خواهان از ۸۵ درصد به ۹۱ درصد افزایش داشت اما در بین افراد مستقل از ۳۹ درصد به ۳۳ درصد و در بین دموکرات‌ها از ۵ درصد به ۲ درصد کاهش داشته است.

رکورد ترامپ در افرادی که از او و عملکردش رضایت کامل داشتند ۴۹ درصد بوده است و او هرگز موفق نشد از مرز ۵۰ درصد بگذرد و رییس جمهور محبوب امثریت مردم آمریکا باشد. شیوع و بحران کرونا از یک سو و اعترضات سراسری در آمریکا که به بهانه قتل غیرانسانی جورج فلوید در خیابان‌های تمامی ایالت‌های آمریکا شکل گرفت از سوی دیگر سبب شد میزان رضایت از عملکرد ترامپ به شدت کاهش پیدا کند. امروز میزان رضایت از او حدود ۲۵ درصد از میزان رضایت از او در ماه ژانویه کمتر است و سقوط ۲۵ درصدی تنها در ظرف چند ماه سقوطی قابل تامل است.

موسسه گالوپ در این نظرسنجی از متد آمارگیری تصادفی استفاده کرده است و در هر ایالت از آمریکا به طور تصادفی ۱۰۱۶ فرد بزرگسال را فارغ از جنسیت و رنگ پوستشان مورد پرسش قرار داده است. موسسه گالوپ می‌گوید خطای این روش از نظرسنجی حدود ۴ درصد است که خطای قابل قبولی برای نظرسنجی به شمار می‌رود.

انزجار و دلسردی مردم آمریکا و بالاخص جوانان از عملکرد ترامپ در مدیریت بحران‌های داخلی و نیز حضور جهانی و دیپلماسی ضعیف، کاسبکارانه و زورگوی آمریکا در سیاست خارجی که موجب عدم پایبندی آمریکا به معاهدات و قوانین بین‌المللی شده است نتایجی منفی در بر داشته است که بر اساس آن میزان حس وطن‌پرستی خالص در بین آمریکایی‌ها به زیر ۵۰ درصد سقوط کند و  تنها ۴۶ درصد از اعماق دل‌هایشان به آمریکایی بودن خود افتخار کنند.

از طرفی هم بر اساس نظرسنجی‌ها در می‌یابیم ۶۷ درصد از افرادی که در انتخابات پیش رو به بایدن رای خواهند داد گفته‌اند که رای آن‌ها به بایدن فقط برای عدم پیروزی ترامپ است و اگر هر نامزدی به غیر از بایدن هم درمقابل ترامپ قرار داشت باز هم به او رای می‌دادند. 

این آمار نشان می‌دهد که نه تنها ترامپ، سیاست‌های او و عملکردش موجب نارضایتی عمومی مردم آمریکا شده است بلکه به حس وطن پرستی آن‌ها آسیب رسانده و مردم را برای شرکت در انتخابات بر علیه او ترغیب کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی