امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۰۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹

شانس ۹۱درصدی ترامپ برای پیروزی در انتخابات با روش محاسباتی پروفسور آمریکایی

“مدل مقدماتی” نام روشی است که با آن طی به کارگیری فرمول‌های خاص می‌توان برنده انتخابات ریاست جمهوری را حدس زد.
سرویس بین الملل خرداد _ فرهنگ مرات: هر کدام از نظرسنجی‌ها در رابطه با نتایج انتخابات یا پیش‌بینی‌هایی که بر اساس فرمول‌های ریاضی و با استفاده از هوش مصنوعی برنده انتخاب را حدس می‌زنند از مدل، متد یا روشی خاص به عنوان پیش فرض خود استفاده می‌کنند.


به گزارش خرداد ، "مدل مقدماتی” نام روشی است که با آن طی به کارگیری فرمول‌های خاص می‌توان برنده انتخابات ریاست جمهوری را حدس زد. این مدل از سال ۱۹۹۶ تا کنون در دانشکده علوم سیاسی دانشگاه بروک و زیر نظر پروفسور هلموت نورپوت که از اساتید علوم سیاسی دانشگاه بروک به شمار می‌رود مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این مدل از سال ۱۹۱۲ ابداع شده است و تاکنون هم مورد استفاده قرار گرفته است.


گفتنی است که این مدل تا کنون تقریبا تمام نامزدهای پیروز را به درستی پیش‌بینی کرده است و آخرین پیش‌بینی این مدل هم پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ بوده است.


این مدل در ماه مارس ۲۰۱۶ که تمامی پیش‌بینی‌ها و نتایج تمام نظرسنجی از برد قطعی هیلاری کلینتون در انتخابات و رقابت با ترامپ خبر می‌دادند، نتیجه‌ای بر خلاف دیگر نتایج را پیش‌بینی کرد. بر اساس این مدل دونالد ترامپ ۸۷ درصد شانس پیروزی در برابر هیلاری کلینتون را داشت و می‌توان گفت تنها پیش‌بینی منطبق بر واقعیت در آن زمان بود. حالا سوال این است که آیا در انتخابات پیش رو بایدن توان مقابله و شکست ترامپ را دارد؟
پروفسور نورموت باز هم از مدل مقدماتی استفاده کرده است و این مدل این بار هم دونالد ترامپ را پیروز میدان می‌داند. بر اساس این مدل ترامپ در انتخابات پیش رو ۹۱ درصد شانس پیروزی دارد و به رغم اینکه تمام نظرسنجی‌ها از شرایط بهتر بایدن در مقابل ترامپ نسبت به هیلاری کلینتون در مقابل ترامپ خبر می‌دهند این مدل می‌گوید شانس انتخاب ترامپ از سال ۲۰۱۶ هم بیشتر است. پروفسور نورپوت می‌گوید این پیش‌بینی بر اساس روشی قدیمی انجام می‌شود که از سال ۱۹۱۲ تا کنون فقط در پیش‌بینی پیروزی دو رییس جمهور اشتباه داشته است و بقیه را به درستی پیش‌بینی کرده است.

پروفسور نورپوت می‌گوید: "انتخابات ریاست جمهوری برای نامزدهایی که در بهار و تابستان و در نظرسنجی‌ها با اختلاف در صدر بودند و در پاییز نتیجه را به رقیب واگذار کردند همواره بستری برای اعتراض و شک بوده است. نامزدهای بسیاری را می‌توان نام برد که در این وضعیت قرار گرفتند، برای مثال توماس دوی در سال ۱۹۴۸، ریچارد نیکسون در ۱۹۶۰، جیمی کارتر در ۱۹۸۰، مایکل دوکاکیس در ۱۹۸۸، جورج هربرت بوش در ۱۹۹۲، جان کری در ۲۰۰۴ و البته هیلاری کلینتون در ۲۰۱۶ از جمله همین نامزدها بوده‌اند.”. حالا نتایج این مدل و پیش‌بینی نتیجه انتخابات به ما می‌گوید که ممکن است نام جو بایدن هم به این لیست اضافه شود چرا که بر اساس این پیش‌بینی شانس انتخاب مجدد ترامپ بسیار بالاست.

پربیننده ترین