امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۰۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱

قیمت موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت واردات ۳۰ درصد گران شد

خرداد: رئیس اتحادیه موبایل مشهد گفت: بعد از اعلام خبر ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو، در یکی، دو روز گذشته قیمت‌ها به صورت حباب حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد.

 افشین اکبری حداد، در خصوص وضعیت بازار موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو، اظهار کرد: بعد از اعلام این خبر در یکی، دو روز گذشته قیمت‌ها به صورت حباب حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد، اما بعداز انتشار توئیت وزیر ارتباطات مبنی بر تجدید نظر در این خصوص، حباب شکست و بازار به سمت ثبات رفت.

وی بیان کرد: از دو، سه روز گذشته که این اتفاق رخ داد، افزایش کاذب در بازار به وجود آمد و یک گوشی با قیمت ۱۸ میلیون تومان، ۲۶ میلیون تومان به فروش می‌رسید و هر کسی هر قیمتی که تمایل داشت اعلام می‌کرد.

اکبری حداد افزود: آثار روانی این موضوع بیشتر از خود ممنوعیت و تبعات انتشار این خبر بیشتر بود و موجب شد عده‌ای سوءاستفاده کرده و تصور کنند که، چون اجازه واردات ندارند، می‌توانند کالای خود را به هر قیمتی بفروشند. این خبر در این شرایط اقتصادی کشور نباید اتفاق می‌افتاد، زیرا هرج و مرجی را در بازار ایجاد کرد، اما با لغو این ممنوعیت بازار به روال عادی برمی‌گردد.

رئیس اتحادیه موبایل مشهد با بیان اینکه گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو ۱۰ تا ۱۵ درصد بازار را تشکیل می‌دهد، عنوان کرد: این تلفن‌های همراه حجم ریالی بالا دارند، اما درصد بالایی از بازار را تشکیل نمی‌دهند، زیرا مردم توانایی خرید این نوع از تلفن‌های همراه را ندارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر خرید تلفن‌های همراه میان‌رده‌ای که ۷۰ تا ۸۰ درصد بازار را تشکیل می‌دهد، با وجود اینکه جزو نیاز و سبد کالای روزمره مردم بوده، سخت شده و دیگر گوشی زیر ۲ میلیون تومان نداریم. عده خاصی دنبال تلفن‌های همراه گران‌قیمت هستند که در این شرایط برای آن‌ها فرقی نمی‌کند و چیزی که می‌خواهند را می‌خرند، این رده از تلفن‌های همراه تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد بازار است.

منبع: ایسنا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی