امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳

سازمان جهانی بهداشت بزودی یافته‌های جدید در باره کرونا را منتشر می‌کند

خرداد: سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه با اشاره به شواهد موجود اعلام کرد که ویروس کرونا ممکن است بیشتر از آنچه قبلاً تصور می‌شد، از طریق هوا پخش شود.  

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا ، سازمان جهانی بهداشت با هشدار در مورد افزایش شیوع ویروس همه گیری کرونا اعلام کرد: پس از آن که یک گروه بین المللی از دانشمندان به این نتیجه رسیدند که ویروس کرونا می‌تواند خیلی فراتر از دو متر پخش شود، گزارش جدید خود در این مورد را طی چند روز آینده ارائه خواهد کرد.  

روز دوشنبه گروهی از ۲۳۹ دانشمند بین المللی پس از انجام تحقیقات اعلام کردند که قطرات بازدم دراندازه ۵ میکرومتر که حاوی ویروس است، می‌توانند برای چند ساعت در هوا معلق شوند و ده‌ها متر را طی کند.  

در حال حاضر حفظ فاصله فیزیک دو متری عنصر اصلی در مبارزه با بیماری کووید ۱۹ است که از زمان ظهور در چین، تا کنون جان بیش از ۵۳۸ هزار را گرفته و ۱۱. ۶ میلیون نفر نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.  

با افزایش روند شیوع ویروس کرونا، تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان بهداشت جهانی پس از گزارش ۴۰۰ هزار مورد جدید در آخر این هفته گفت: این بیماری هیچ روند شیوع کندی را نشان نمی‌دهد.  

آدهانوم افزود: شیوع بیماری در حال افزایش است و ما حتی به اوج بیماری همه گیر نرسیده‌ایم. 
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی