امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۰۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲

عربستان خواستار مقابله با برنامه هسته‌ای و موشکی ایران شد

خرداد: وزیر اطلاع‌رسانی عربستان از جلسه هیئت وزیران این کشور و درخواست آنان برای مقابله با برنامه هسته‌ای و موشکی ایران خبر داد.

به گزارش گروه خرداد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از عرب ‌نیوز، وزیر اطلاع رسانی عربستان سعودی با اشاره به جلسه هیئت وزیران به ریاست «سلمان بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه سعودی -که دیروز به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد- اعلام کرد هیئت وزیران عربستان خواستار برخورد با برنامه هسته‌ای و بالستیک ایران شد.

هیئت وزیران عربستان سعودی در این جلسه آخرین تحولات جهان و منطقه را بررسی کرد و در این میان خواستار بررسی ادعای بی اساس  سازمان ملل متحد مبنی بر دست داشتن ایران در حمله موشکی سال گذشته به خاک عربستان سعودی بود.

هیئت وزیران سعودی در چارچوب مواضع خصمانه ریاض علیه کشورمان در این جلسه تاکید کردند باید «موضع‌گیری قاطعانه» علیه ایران از سوی جامعه بین‌الملل‌ و اقدامات مناسبی برای تداوم ممنوعیت تسلیحاتی ایران اتخاذ شود. همچنین در این جلسه برخورد با برنامه هسته‌ای و بالستیک ایران مطرح شد.

یادآوری این نکته نیز لازم است که در حمله روزانه عربستان به یمن کودکان و شهروندان بسیاری قربانی می‌شود،  اما ریاض مدعی برقراری ثبات در منطقه است، بر آن پافشاری می‌کند و می‌گوید اجازه نخواهد داد که امنیت ملی و مرزهایش نقض شود!

در این جلسه، وزیران سعودی با «خصمانه» خواندن اقدامات ایران در منطقه و ادعای به خطر افتادن امنیت آبراهه‌ها و اقتصاد جهانی، گفتند به ایران اجازه ادامه اقدامات را نخواهند داد.

از دیگر موارد این جلسه بحث درباره «عواقب امنیتی توافقات تسلیحاتی که نفوذ ایران در منطقه را نادیده گرفته‌اند» و هشدار درباره این مسئله بود.
برچسب ها: عربستان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی